Başakşehir Belediyesi 18 Bin Metrekarelik Konut İmarlı Arsayı İhaleyle Satışa Çıkardı!

İstanbul Başakşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan resmi ilana göre belediye mülkiyetinde bulunan bir adet taşınmaz ihale ile satılacak. 

Emlak Haberleri 28.07.2021 - 01:13 28.07.2021 - 01:20 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de belediyelerin mülkiyetlerinde bulunan taşınmazların satışına ilişkin resmi ilanlar yayımlanmaya devam ediliyor. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan resmi ilana göre İstanbul Başakşehir Belediyesi kendi mülkiyetinde bulunan bir adet taşınmazı satışa çıkardı. 

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN TAŞINMAZ SATIŞI

Başakşehir Belediyesim tarafından taşınmaz satış ihalesine dair ayrıntılar açıklandı. Buna göre Başakşehir ilçesi Ziya Gökalp Mahallesi'nde bulunan 18.951 metrekarelik 1426 ada 9 parsel numaralı taşınmaz kapalı teklif usulü ile yapılacak olan ihale ile satılacak. 

MUHAMMEN BEDEL AÇIKLANDI

Satışı gerçekleştirilecek olan taşınmaz için Başakşehir Belediye Başkanlığı muhammen bedel belirleme sürecini tamamladı. Buna göre 18.951 metrekarelik taşınmaz 105 Milyon TL'lik muhammen bedel ile satılacak. İhaleye katılmak isteyenlerin ödemeleri gereken geçici teminat beledinin ise 3 Milyon 150 Bin TL olduğu bildirildi. 

KONUT ALANI İMARLI ARSA

Başakşehir Belediye Başkanlığı'nın satışa çıkardığı arsanın asıl kıymeti ise imar durumunda ortaya çıkıyor. Konut alanı imarına sahip arsanın rezerv yapı alanında kaldığı belirtildi. 

Başakşehir Belediye Başkanlığı ihalenin tarihi ve yeri açısından da bilgilendirmede bulundu. Buna göre ihale Başakşehir Belediye Başkanlığı Belediye Encümen Salonu'nda yapılacak. 12 Ağustos 2021 Parşembe günü yapılacak olan ihale saat 11:30'da gerçekleştirilecek. 

başakşehir belediyesi taşınmaz ihalesi

Kapalı teklif usulü ile yapılacak olan ihalenin son teklif verme tarihinin ise 12 Ağustos 2021 Perşembe saat 11:30 olduğu açıklandı. 

İhale şartnamesine ilişkin de Başakşehir Belediye Başkanlığı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaya göre ihale şartnamesi ve ekleri Başakşehir belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğünde ücretsiz olarak görülebilecek. İhale şartnamesini satın alacak olan katılımcıların aynı yerden 1.500 TL karşılığında bunu temin edebilecekleri açıklandı. 

KDV'DEN MUAF

Öte yandan kapalı teklif usulü ile satılacak olan arsanın satışından herhangi bir KDV alınmayacağı açıklandı. Bunun gerekçesi olarak ise belediyelerin mülkiyetlerinin KDV dışı olması gösterildi.

KONUT PROJELERİ İÇİN UYGUN ARSA

Başakşehir Belediye Başkanlığı'nın satışını gerçekleştireceği taşınmazın 18.951 metrekarelik büyüklüğe ve konut imarına sahip olması nedeniyle konut projeleri için oldukça uygun olduğu bildirildi. Bunun için de inşaat firmalarının bu ihaleye büyük bir ilgi göstermeleri bekleniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@