Başakşehir Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak, Son Durum Ne?

Açıldığında dünyanın en büyük hastaneleri arasına girecek olan Başakşehir Hastanesi şantiyesinde inşaat çalışmaları tüm hızı ile sürüyor. Peki, son durum ne?

Emlak Haberleri 02.01.2019 - 10:41 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Açıldığında dünyanın en büyük hastaneleri arasına girecek olan Başakşehir Hastanesi şantiyesinde inşaat çalışmaları tüm hızı ile sürüyor. Peki, son durum ne?

Başakşehir Şehir Hastanesi inşaatında çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Şantiyede şu ana kadar projenin yüzde 35'lik bölümü tamamlanmış durumda. Başakşehir Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak?Başakşehir Şehir Hastanesi için yürütülen çalışmalarda bugüne kadar yüzde 35'lik bir bölüm tamamlandı. Şantiyede çalışmalar tüm hızı ile devam ederken Başakşehir Şehir Hastanesi açılışı için 2020 tarihi verilmiş durumda. Hastane açıldığı anda adını dünyanın en büyük hastaneleri arasına yazdırırken aynı zamanda Başakşehir Şehir Hastanesi iş ilanları sayesinde de 10 bin kişiye istihdam kaynağı sağlayacak. Proje hakkında bilgi veren İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Yaklaşık bir buçuk sene önce başladı iki seneye yaklaştı.Yüzde 35 bandındayız kaba inşaatı bitme aşamasında en geç 2020 sonu itibariyle de hizmete verilmesi hedefleniyor. Burası bir şehir hastanesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 'hayalim' dediği hastanelerden bir tanesi.2 bin 682 yataklı, ben bunları sağlık şaheserleri olarak görüyorum. Faklı bir usulle işletilecek, özel ve kamu ortaklı dediğimiz, sağlık hizmeti tamamen devlet eliyle yürütülecek.Bunun yanındaki destek hizmetleri dediğimiz temizliğinden, güvenliğine, bakımından, tadilatlarına, cihazlarının bir kısmı da tamamen özel sektörün yatırım yaptığı devletle özel sektör arasındaki belirli süreçli sözleşmeler neticesinde işletilecek. Dünyanın en büyük izolatör kullanılan yapılarından bir tanesi şu anda bir numarası esasında” dedi. Başakşehir Şehir Hastanesi Nerede?Adını aldığı Başakşehir ilçesi sınırları içerisinde yer alan Başakşehir Şehir Hastanesi Genel Hastane, Çocuk Hastanesi, Kadın Doğum Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Nöroloji ve Ortopedi Hastanesi, Kalp Hastalıkları Hastanesi, Psikiyatri Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastaneleri'nden oluşuyor.Başakşehir Şehir Hastanesi AdresBaşakşehir Mahallesi, 34480 Başakşehir/İstanbulemlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@