Başbakan Talimat Verdi, Belediye Yolu Hemen Tamamladı!

Başbakan Binali Yıldırım katılmış olduğu özel bir toplantıda yanına gelerek Başakşehir Şahintepe yolu için talepte bulunan vatandaşın ricasını kırmadı.

Başbakan Talimat Verdi, Belediye Yolu Hemen Tamamladı!

Başbakan Binali Yıldırım katılmış olduğu özel bir toplantıda yanına gelerek Başakşehir Şahintepe yolu için talepte bulunan vatandaşın ricasını kırmadı.

Yol Talimatı Verdi, Belediye Harekete GeçtiBahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda vatandaşlar, STK temsicileri, Doğu ve Güneydoğu kanaat önderleri ile bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım 24 Haziran seçimleri öncesinde kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Vatandaşların taleplerini de dinleyen Başbakan Yıldırım yanına gelerek ana yollara kolay bir şekilde ulaşamadıklarından dem vuran vatandaşın yeni yol talebini hemen yetkililere iletti ve çözülmesini istedi.Binali Yıldırım Başakşehir Belediye Başkanı'na seslenerek “Tamam. Duydun değil mi Başkan? Şahintepe Yolu’nu bir an önce yapıyorsunuz. Hayırlı olsun. Türkiye’nin dağını, taşını her yerini yollarla donattık. Bir Şahintepe mi kaldı? Senin canın sağ olsun, hemen yapıyoruz” şeklinde talimat verdi. Başbakan tarafından yol talimatı verilmesinin ardından Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu hemen çalışmalara başladı.24 Saat Dolmadan Şahintepe Yolu Projesi TamamlandıYol talimatının Başbakan Binali Yıldırım'dan gelmesinin ardınadn belediye hemen çalışmalara başladı ve daha 24 saat bile dolmadan Başakşehir Şahintepe yolu için proje tamamlandı. Yapılan yeni yol projesi ile Başakşehir'in iki yakası bir araya getirilecek. Yapılacak olan yeni yol hemen Şahintepe Kalekol yanından başlayarak yukarıya doğru devam edecek ve Ispartakule Fırat 1. Cadde'ye bağlanacak.Şahintepe yol projesi tamamlandığı anda Başakşehir - Bahçeşehir arası mesafe büyük oranda azalmış olacak. Yolculuk hem kısalacak hem de kolaylaşacak. Başakşehir Belediye Başkanı Kartoğlu proje üzerinde zaten uzun süredir çalıştıklarını Başbakan'ın talimatı ile hazırladıkları projeyi yayınladıklarını söyledi.