Başkan Hançerli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Avcılar Kentsel Dönüşüm Projesine Destek Çağrısı

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli uzun süredir devam eden Avcılar Kentsel Dönüşüm projesi hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki göstererek destek istedi. Başkan Hançerli Fikirtepe Kentsel Dönüşüm projesine verilen destekleri sıralayarak kendilerine de en azından faizsiz kredi desteği verilebileceğini söyledi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 06.07.2021 - 13:40 06.07.2021 - 13:40 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Kanal İstanbul açıklamasında adı geçen Avcılar kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında açıklama Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli tarafından yapıldı. Başkan Hançerli kentsel dönüşüm projesinin taşıdığı hayati öneme değinerek kentsel dönüşüm gibi önemli bir konunun ne zaman biteceği belli olmayan projelerin konusu yapılmaması gerektiğini söyledi. 

BAŞKAN HANÇERLİ: FİKİRTEPE'YE 5 MİLYAR LİRA HARCANDI, BİZE DE DESTEK VERİLEBİLİR! 

Avcılar Belediyesi Temmuz Ayı Meclis toplantısında söz alan Avcılar Belediye Başkanı Hançerli Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan Kanal İstanbul projesi ile Avcılar'ın riskli yapı sorununu da çözecekleri açıklamasını eleştirerek Avcılar'ın kentsel dönüşüm çalışmalarının ne zaman biteceği bir projenin konusu yapılmaması gerektiğini dile getirdi. 

Başkan Hançerli  belediye başkanı olarak göreve gelir gelmez “20 yıl kaybettik 20 dakika kaybedecek zamanımız yok” anlayışını güderek büyük bir hazla çalışmalara başladıklarını belirterek "Avcılar yenilenmeye, gelişmeye, güvenli konutlar inşasına başladı ve hızla ilerliyor. Gerçekten Avcılar’ın kentsel dönüşüm konusunda desteğe ihtiyacımız var. Hem de acilen. Avcılar halkının özellikle bu kriz döneminde hızlı yenilenme için ciddi desteğe ihtiyacı var" diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan destek istediklerini dile getirdi. 

2 senedir Avcılar bölgesi için kentsel dönüşüm çalışmalarına tüm hızı ile devam ettiklerini belirten Başkan Hançerli tüm bu çabaların desteğe ihtiyaç duyduğunu belirterek Fikirtepe kentsel dönüşüm projesine bugüne kadar 5 milyar liralık kaynak harcandığını, kendilerine de verilebileceğini, bu yapılmıyorsa dahi en azından sıfır faiz uygulaması talep ettiklerini dile getirdi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@