Başkan Mustafa Tuna "Kanal Ankara Projesi Çalışmaları Tamamlandı"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna özel bir televizyon kanalının programına katıldı. Ankara projeleri hakkında açıklamada bulunan Başkan Tuna, Kanal Ankara projesi hakkında da bilgiler verdi.

Emlak Haberleri 07.11.2018 - 17:02 15.07.2021 - 00:19 Emlak 365

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna özel bir televizyon kanalının programına katıldı. Ankara projeleri hakkında açıklamada bulunan Başkan Tuna, Kanal Ankara projesi hakkında da bilgiler verdi.

Ankaralılar tarafından büyük bir heyecanla beklenen Kanal Ankara projesi hakkında Başkan Tuna bugün yeni bilgiler verdi. Başkan Tuna açıklamasında tüm çalışmaların tamamlandığını, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Mustafa Tuna "Çalışmalarımız Tamamlandı"Ankara'nın Kanal İstanbul'u olarak lanse edilen Kanal İstanbul projesi hakkında bilgi veren Mustafa Tuna "Kanal Ankara projesinin tüm çalışmalarını tamamladık. Gölbaşı'ndan İmrahor Vadisi'ne kadar olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanımızla da görüştük bu projeyi. Ankara için büyük bir merkez olacak. Şehir merkezinde Millet Bahçesi projemiz de bulunuyor.Eryaman Stadı için çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. 1 ay içerisinde muhtemelen futbol oynanabilecek bir duruma gelecek. Biz bunu Spor Bakanlığımıza devrediyoruz. Stadın kapasitesi 22.000 olacak" dedi. Kanal Ankara Projesi Nereye Yapılacak?3 milyon metrekarelik dev bir alanı kapsayan Kanal Ankara ihalesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafında parça parça değil bir bütün şeklinde yapılacağı gerekçesi ile iptal edilmişti. Yapılan yeni açıklama ile projenin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na aktarılacak. Kanal Ankara güzergahı olarak Aşağı İmrahor, Orta İmrahor, Yukarı İmrahor, Yakupabdal, Yeşilkent, Karataş ve Boztepe mahalleleri açıklanmıştı. 3 milyon metrekarelik dev bir alanı kapsayan proje Kanal Ankara Projesine Son DurumÇevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından proje devir alındığında Kanal Ankara ihalesi yapılacak ve ihaleye çıkan proje Gölbaşı sınırlarındaki Mogan Gölü ve Eymir Gölü'nün devamı olarak gerçekleştirilecek. Toplam uzunluğu 9,2 kilometre olan Kanal Ankara 7 etap halinde tamamlanacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@