Başkan Soyer’den Uzundere Kentsel Dönüşüm Açıklaması!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Uzundere kentsel dönüşüm projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Finans 19.07.2021 - 12:00 25.07.2021 - 11:36 Gülcan Özer

Toplamda 32 hektarlık dev bir alanı kapsayan Uzundere kentsel dönüşüm projesi ihalesi için son dakika gelişmesi yaşandı. 422 konutluk Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi 3. Etap ihalesi 29 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. İhale kapsamında inşa edilecek olan yeni konutlar hakkında açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer belediye olarak vatandaşların haklarını koruyacaklarını, depreme ve tüm afetlere karşı dayanıklı yeni yaşam alanları oluşturacaklarını müjdeledi.

UZUNDERE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ 3. ETAP İHALESİ NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE YAPILACAK?

Uzundere kentsel dönüşüm projesinin ihalesi 29 Temmuz 2021 Perşembe günü yapılacak. İhale süreci hakkında bilgi veren Başkan Soyer “Uzundere'de belediye, müteahhit ve vatandaş bir arada. Belediye vatandaşın hakkını koruyacak, hiçbir vatandaşımızın hakkına zerre kadar toz kondurmayacağız. Deprem ve diğer afetlere hazır, dirençli yaşam alanları oluşturacağız” diyerek süreci yakından takip ettiklerini dile getirdi.

Uzundere kentsel dönüşüm projesi kapsamında birinci etap ve ikinci etap kapsamında şimdiye kadar 817 konut hak sahiplerine teslim edilirken 3. Etap kapsamında ise 422 bağımsız birimin anahtar teslim inşaat işi ihalesine çıkılacak. Toplamda 7 ada üzerinde inşa edilecek olan 422 bağımsız birim için ayrılan 7 adanın 5 adası yüklenici ve hak sahiplerinin ortaklığına ait olacak. 2 imar adası ise tamamen yükleniciye ait olacak. Belediye hissesi olarak alınan karar kapsamında bağımsız birim alınmayacak.

uzundere-kentsel-dönüşüm

Uzundere kentsel dönüşüm projesi kapsamında vatandaşların kullanımına sunulmak üzere kütüphane, çocuklar için masal evi ve eğitimi desteklemek adına etüt merkezi de yapılacak. Kadınların meslek kurslarına katılmaları ve kendi ekonomik güçlerini elde etmelerini teşvik etmek amacı ile kurulan masal evlerine çocuklarını bırakmaları teşvik edilecek. Böylece mesleki eğitim kurslarına çocukları nedeni ile katılamayan annelerin de önü açılacak.

Kentsel dönüşüm bölgesinde yer alan konutlarda oturan vatandaşlar projenin tamamlanması ile deprem riskinden uzak, sağlam ve modern konutlarına kavuşmuş olacaklar. Projede ilk adım olarak Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi 3. Etap ihalesi yapılacak. İhalenin yapılması ve en iyi teklifi veren müteahhidin belirlenmesinin ardından sözleşmenin imzalanmasını takiben yer teslimi yapılacak. Yer teslimi sonrası başlayan inşaat süreci ile ev sahipleri teslim tarihini bekleyecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@