Başkent Milli Emlak Dairesi İlana Çıktı! Devletten Satılık İmarlı Arsa

Başkent Milli Emlak Dairesi sanayi imarlı 5 farklı arsanın satışı için ilan yayımladı. Duyuruda arsa özellikleri ve arsaların satış fiyatları ilan edildi. Devletten satılık arsa duyurusu için...

Emlak Haberleri 20.10.2021 - 09:59 20.10.2021 - 09:59 Mustafa KARAGÖZ

Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Ulus Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlanan imarlı arsa satış ilanı kamuoyuna duyuruldu. 5 farklı arsa satışı yapılacağını ilan eden kurum başvuru esaslarını açıkladı. 

MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK ARSA

Ulus Emlak Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılan arsaları 1 tanesi Elmadağ Bahçelievler'de yer alıyor. Diğer 4 arsa ise Mamak Kusunlar'da bulunuyor.

İlk satış ilanında yer alan Elmadağ'da ki arsanın büyüklüğü 6.715 m2 olarak duyuruldu. Arsanın muhtemel satış bedeli 1 milyon 145 bin TL olarak açıklandı. Mamak Kusunlar'da yer alan arsaların büyüklükleri 5013 metrekare, 4866 metrekare, 2641 metrekare ve 3000 metrekare olarak duyuruldu. Söz konusu arsalar için 1 milyon 191 bin TL ile 3 milyon 10 bin TL muhammen bedel belirlendi. 

Satış Fiyat Tablosu

baskent milli emlak 20 ekim

Kurum arsa satışlarına dair aktardığı duyurusunda ayrıca "Yukarıda özellikleri belirtilen Hazineye ait taşınmazlar karşılarında belirtilen saat ve tarihinde; Ulus Emlak  Müdürlüğünce kurulacak komisyon huzurunda ; 2886 sayılı Kanunun 45.maddesi uyarınca açık teklif usulü ile ayrı ayrı sırasıyla satış ihalesi yapılacaktır." bilgilerini verdi. 

SATIŞ İŞLEMLERİ BAŞVURU EVRAKLARI

Söz konusu arsaların satış işlemleri 1 Kasım ile 3 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kurum arsa satış ihalesi için başvuruları ihale tarihinden öncesine kadar kabul edecek. Arsa satışları için düzenlenecek ihaleler İzmir-1 Cadde No:35 Kızılay/Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Çevre ve Şehircilk İl Müdürlüğü Ek Hizmet Binası İhale Salonunda gerçekleştirilecek. 

İhale başvuruları Yasal yerleşim yeri belgesini  (İkametgah ilmuhaberi) ile Arkalı-Önlü TC no.lu Nüfus Cüzdanı fotokopisi ile yapılacak olup istekliler kurumdan alacakları şartnamede yer alan gçici teminat bedellerini ödeyerek başvuruları tamamlayacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@