Meteorolojiden 41 İle Uyarı! 4 Günlük Hava Durumu Tahmini İle Sağanak Yağış Uyarısı Hangi İllerde?

MGM haftalık hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Pazartesi hava nasıl olacak, Salı günü yağış var mı, havalar soğuyacak mı, ısınacak mı, bu hafta hava nasıl olacak?

Gündem 17.10.2021 - 15:43 17.10.2021 - 15:43 Gülcan Özer

Sonbaharın gelmesi ile beraber beklenen yağışlar beklerken küresel ısınmanın etkisi ile ne yazık ki sel ve su baskınları gibi olumsuzluklarda arttı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan son hava durumu tahmin raporu ile bazı illerde sağanak yağış alarmı verildi. 

Türkiye 17 Ekim 2021 Pazar günü itibari ile yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisi altına girerken yağışlar Perşembe gününe kadar yurdun büyük bölümünde etkisini sürdürecek. Perşembe günü ise yurt genelinde bol güneşli hava hakim olacak. 

17 EKİM 2021 PAZAR GÜNÜ GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİN RAPORU! BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Pazar günü Türkiye yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisi altına girerken yurdun büyük bir bölümünde sağanak yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Marmara, Kuzey Ege, Karadeniz bölge geneli, Adana, Osmaniye, Hatay, Eskişehir, Ankara, Çankırı ve Ardahan çevreleri ile Antalya'nın doğu kesimleri için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapılırken ani su ve sel baskınlarına karşı tedbir alınması istendi. 

pazar-hava-durumu-1

Yayımlanan hava durumu tahmin raporunda "Batı Karadeniz Bölge geneli ile Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesiminde yerel kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış şeklinde olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yerel kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadelerine yer verildi. 

18 EKİM 2021 PAZARTESİ GÜNÜ HAVA DURUMU NASIL, YAĞMUR YAĞACAK MI, YAĞIŞ VAR MI?

salı-hava-durumu

20 EKİM 2021 ÇARŞAMBA GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

çarşamba-hava-durumu

21 EKİM 2021 PERŞEMBE GÜNÜ HAVA DURUMU NASIL, GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI VAR MI?

perşembe-hava-durumu

Perşembe günü yurt genelinde hava parçalı bulutlu  ve güneşli olacak. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@