Önce Başvuran İstediği Evi Alır! Günde 40 TL'ye TOKİ'den Ev, Açık Satışla Kura Yok

Açık satış konut satışları kapsamında TOKİ'den konut satışları devam ediyor. Kurumun satış listesinde yer alan konutlar günde 40 TL aylık 1143 TL'ye alınabilecek.

Önce Başvuran İstediği Evi Alır! Günde 40 TL'ye TOKİ'den Ev, Açık Satışla Kura Yok

Kurasız, açık konut satışları kapsamında çeşitli tamamlanmış projelerde yer alan konutlar için ilan bulunuyor. Konut satışları için başvuru önceliği esas alınırken 3+1 dairelerde ayrıca özel şart aranmıyor. Gidenin başvuru yapıp alabileceği dairler için güncel ödeme planı da TOKİ tarafından ilan edildi.

TOKİ'DEN GÜNDE 40 AYLIK 1143 TL'YE ÇEKİLİŞSİZ KURASIZ EV

TOKİ Başkanlığı'nın konut satış listesinde yer alan konutların satışları farklı özelliklerde ve kategorilerde yapılır. Örneğin 1+1 ve 2+1 daireler alt gelir grubu kapsamında satışa çıkarılırken 3+1 ve 4+1 dairler ise orta gelir grubu kapsamında satılır. Orta gelir grubu konut satışları ile alt gelir grubu konut satışları arasında ki en temel fark başvuru şartlarının olmaması. Alt gelir grubu daileri özel gelir, ikamet ve yaş şartlarıyla satılır. Ancak orta gelir grubu konutlarda bu şartlar aranmaz.

Satış aşamasında bildirilen bir diğer ayrım ise konutların kuralı, kurasız olarak satılması. Kurasız konutlar açık konut satışı kapsamında satılır. Bu tür satışlarda herhangi bir kura uygulanmaz. Müşteriler banka şubesine giderek başvurularını yaparlar, istedikleri daireyi seçerler, ödeme planı oluşturup ödemeye başlarlar.

TOKİ'DEN KONUT SATIŞI

Açık konut ve orta gelir grubu kapsamında satışı yapılacak bazı konutlar için duyuru yayımlandı. Kırşehir'de yer alan konut satışları için ilan yayımlayan TOKİ Başkanlığı 15 adet daire satacağını bildirdi. Satış başvuruları ve diğer işlemler için bir bilgilendirme açıklaması yayımlayan kurum duyurusunda şu ifadelere yer verdi.

"Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 14 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 25 Mayıs 2021 - 30 Eylül 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır."

KONUTLAR İÇİN ÖDEME PLANI

İlan edilen 15 konut için ödeme tablosunu açıklayan TOKİ Başkanlığı, 341 daire almak isteyenlerin hangi koşullarda ödeme yapacaklarını ilan etti.

toki-5

Yukarıda yer alan tabloda evlerin büyüklükleri brüt 130 metrekare net ise 97 metrekare olarak açıklandı. Konutlaarın fiyatlrı 257 bin TL ile 300 bin TL arasında değişiyor. Ödemeler için yüzde 10 ve yüzde 20 peşinat seçenekleri sunan TOKİ taksitlerin ise 1143 TL (günde 40 TL) başladığını duyurdu.

Konutları bu ödeme planıyla almak isteyenler Halkbank Kırşehir şubelerine başvuru yapabilecekler.