Başvuran Tüm Emeklilere Geri Ödemesiz 1.000 TL Ödeniyor! Paralar 3 İş Günü İçinde Hesaba Yatıyor!

Emekli vatandaşlara geri ödemesiz 1.000 TL ödeme haberi geldi. Başvuru yapan tüm emeklilere 3 iş günü içerisinde 1.000 TL nakit ödeme yapılıyor. 

Finans 24.09.2021 - 00:08 24.09.2021 - 00:14 Engin Uzunoğlu

Emekli vatandaşlar geçim sıkıntısı çekerken kendilerine Kuveyt Türk tarafından karşılıksız nakit ödeme müjdesi verdi. Bu imkanı değerlendiren emekliler başvuru yaptıklarında herhangi bir şarta, koşula bağlı kalmadan 1.000 TL nakit ödeme alabiliyorlar. Bu ödeme fırsatını değerlendiren emeklilere ödemeler ise 3 iş günü içerisinde yapılıyor. 

EMEKLİLERE ÖZEL KAMPANYALAR

Bankalar emekli vatandaşları kendileri ile çalışmaya ikna etmek için kampanya üzerine kampanya yapıyorlar. Çeşitli avantajlı imkanları emeklilerin hizmetine sunan bankalar kıyasıya bir yarış içerisindeler. Bu emeklileri maaş müşterisi yapmak isteyen bankalar tüm imkanları sonuna konuda zorluyorlar. Kuveyt Türk de bu bankalardan birisi oldu. 

TÜM EMEKLİLER YARARLANABİLİYOR

Kuveyt Türk tarafından yapılan kampanya açıklamasına göre SGK'dan emekli maaşı alan emekli vatandaşlara promosyon ödemesi yapılıyor. Bu emeklilerin Emekli Sandığı, SGK veya Bağ-Kur emeklisi olmalarının bir önemi yok. Tüm emekliler promosyon ödemesi için başvuru yapabiliyorlar.  Kuveyt Türk'ten emekli müşterilere katılım bankacılığı ilkeleri kapsamında nakit promosyon ödemesi veriliyor. 

1.000 TL NAKİT ÖDEME YAPILIYOR

Kuveyt Türk tarafından emekli müşterilere yapılacak olan promosyon ödemelerinin miktarları hakkında da bilgi verildi. Buna göre emekliler maaş promosyonu ödemesi alırken maaşlarının miktarlarına göre net ödemeleri belirlenecek. Yapılan sınıflandırmaya göre 1.500 TL'ye kadar emekli maaşı olan emeklilere 750 TL, 1.500 TL ile 2.500 TL arasında emekli maaşı olan emeklilere 875 TL ve 2.500 TL'nin üzerinde maaşı olan emeklilere 1.000 TL promosyon ödemesi veriliyor. 

EMEKLİ MÜŞTERİLERE TÜM BANKALARIN ATM'LERİ AÇILIYOR

Emekli müşterilere promosyon ödemesinin dışında Kuveyt Türk tarafından çeşitli imkanlar da veriliyor. Banka tarafından yapılan bilgilendirmeye göre emekli müşteriler 7/24 tüm Kuveyt Türk ATM'lerinden para çekebiliyorlar. Ayrıca diğer bankaların ATM'lerinden de emekli müşteriler herhangi bir masraf ödemeden para çekebilecekler. Bu kapsamda emekli müşteriler her ay iki defa işlem başına 2.000 TL sınır olması şartıyla tüm bankaların ATM'lerinden para çekebilecekler. 

3 İŞ GÜNÜ İÇİNDE ÖDEME

Kuveyt Türk tarafından emekli maaş promosyonu ile alakalı olarak detaylar da belli oldu. Buna göre emekli müşteriler promosyon ödemesi alabilmek için maaş ödemelerini 3 yılboyunca bu bankaddan alacaklarına dair taahhüt vermeliler. Bu işlemle gerçekleştirilecek olan başvurunun ardından emekli müşteriler 3 iş günü içerisinde promosyon ödemelerini alabilecekler. Birden fazla maaşı bulunan emekli müşterilerin maaşlarının toplamına göre promosyon ödemesi gerçekleştirilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@