Başvuru Rekoru Kırmıştı, Efsane Kredi Kampanyası Geri Döndü! Halkbank 6 Ay Ertelemeli, Faizsiz Kredi Veriyor

Kamu bankaları arasında yer alan Halkbank sıfır faizli ve 6 ay ertelemeli destek kredisi kampanyası başlattı. 100 bin lira faizsiz destek kredisi detayları!

Finans 31.07.2021 - 15:00 31.07.2021 - 15:02 Gülcan Özer

Koronavirüs salgını nedeni ile ekonomide yaşanan dalgalanma sonrasında vatandaşların nakit paraya olan ihtiyaçları her geçen gün artmaya devam ederken bankaların kredi kampanyaları da yakından takip ediliyor. Bu bankalardan biri de Halkbank olarak öne çıkıyor. 

Devlet bankası olması nedeni ile çok daha uygun koşullarda destek kredisi veren Halkbank vatandaşların daha iyi koşullar altında borçlanmasını sağlıyor. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan tarafından açıklanan rekor oranda başvuru alarak tüm dikkatleri üzerinde toplayan faizsiz kredi kampanyası için beklenen güncelleme geldi. 

HALKBANK 6 AY ERTELEMELİ, SIFIR FAİZLİ DESTEK KREDİSİ VERECEK, KADIN GİRİŞİMCİLER ÜRETECEK! 

Düzenlenen kampanya hakkında açıklama yapan Halkbank Genel Müdürü Arslan "genç kadın girişimci, esnaf ve sanatkarlarımız için 100 bin TL limitli;  en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip kadın girişimci, esnaf ve sanatkarlarımız içinse 225 bin TL limitli, sıfır faizli kredi kullanma imkanı sunuyoruz" diyerek kampanyasını duyurdu. 

halkbank-sıfır-faizli-kredi

SIFIR FAİZLİ KREDİ PAKETİNDEN KİMLER YARARLANACAK, KADIN GİRİŞİMCİ KREDİSİ KİMLERE VERİLİR?

İlk 6 ayı ana para ödemesiz dönemli olarak verilen kadın girişimci kredisinden;

Gerçek kişi şahıs işletmesi veya hisseleri toplamının en az yarısı başvuru tarihi itibarıyla kadınlara ait olan işletmeler,

İş planında gösterilen projeyi gerçekleştirebilecek yürütme ve organizasyon yeteneğine sahip kadınlar,

Sahibi/ortağı olduğu işletmenin yönetimine ve faaliyetine aktif olarak katılan kadınlar yararlanabilecekler. 

6-ay-ertelemeli-kredi

İşini kurmuş olan kadın girişimcilere banka 100 bin liraya kadar sıfır faizli kredi desteği sağlarken yeni iş kuran ya da işletmesini kurduktan sonra üzerinden en fazla 6 ay geçen kadın girişimcilere ise banka 50 bin liraya kadar kredi desteği sağlayacak. 

Kredi taksitleri eşit taksitli olarak sabit ödemelere bağlanacak ve en fazla 36 ay vadeli olarak kullandırılacak. 

KADIN GİRİŞİMCİLERE SIFIR FAİZLİ ESNAF KREDİSİ NEDİR?

OSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan 30 yaşını doldurmamış girişimciler için Halkbank tarafından verilen kredi desteğidir. Bu kredi paketinde destek limiti 100 bin lira ile sınırlandırılmaktadır. 

En az 1 yıllık ustalık belgesine sahip ve ilgili meslek kolunda son 1 yıl içinde işletme kuran girişimciler için ise Halkbank yine sıfır faizli olmak üzere 225 bin lira kredi desteği sağlamaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@