Başvuru Süreci Dolmadan e-Devlet'ten Başvurunuzu Yapın! 923 TL, 1104 TL Taksitle TOKİ Evleri

TOKİ Başkanlığı kualı konut satışları kapsamında Elazığ'da alt gelir grubunda konut satışı yapacak. 2+1 daire satacak olan kurum 10 Eylül tarihine kadar başvuruları kabul edecek.

Toki 08.09.2021 - 15:57 08.09.2021 - 15:57 Mustafa KARAGÖZ

TOKİ Eylül 2021 dönemi konut satışları kapsamında Elazığ'da hem alt gelir grubu kapsamında hemde orta gelir grubu kapsamında daireler satacak. Başvurular e-devlet üzerinden yapılabilecek. 

TOKİ BAŞKANLIĞI'NDAN KONUT SATIŞ İLANI

İlan edilen duyuru kapsamında TOKİ Başkanlığı alt gelir grubu kapsamında toplam 77 adet daire satışı yapacak. Konut satışları kuralı satış kapsamında olacak. Vatandaşlar için satışa çıkarılan konutların özelliklerini paylaşan TOKİ Başkanlığı, evlerin büyüklüklerini ilan etti. Satışa çıkarılan evlerin brüt büyüklüklerinin değiştiğini ilan eden TOKİ en küçük evin 71 metrekare en büyük evin ise yaklaşık 78 metrekare büyüklükte olduğunu duyurdu.

Evlerin net büyüklükleri hakkında da bilgi veren TOKİ evlerin net 59 ve 64 metrekare arasında olduğunu duyurdu.

Konutları almak isteyen için ödeme planlarını da açıklayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, evlerin 188 bin TL ile 225 bin TL arasında değiştiğini duyurdu. Ödeme planında müşteriler eyüzde 12 peşinat ödeme ve 180 ay vade olanakları sunan TOKİ taksitlerin 923 TL ile 1104 TL arasınde değiştiğini ilan etti. 

2+1 Daireler için TOKİ Ödeme Planı

toki elazığı 2021 kuralı

KONUTLARI KİMLER ALABİLİR?

TOKİ'nin Elazığ'da satışa çıkardığı konutlardan almak isteyen vatandaşların başvuru kılavuzunda ilan ettiği şartları sağlamaları gerek. 

Alt gelir grubu konutları için başvuru yapacak olanların "T.C. vatandaşı olması, Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte, Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 6500.00TL olması, Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılması." şartlarını sağlamaları gerek. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Kuralı konut satışları için başvuru yapacak olan vatandaşlar başvurularını 10 Eylül tarihine kadar yapacaklar. Başvuru işlemleri e-Devlet sistemi üzerinden tamamlanabilecek. Ancak vatandaşlar e-Devlet kanalı dışında banka üzerinde de başvurularını yapabilecekler. Şahsen başvuru için Halk Bankası'nın Elazığ'da yer alan şubelerinden başvurular alınacak. Başvuru yapacak olan vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvuru yaptıklarında 1000 TL'lik başvuru ücretini ödemeyi unutmamaları gerek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@