Başvuru Temmuz'da Başlıyor! TOKİ 26 İlde 38.478 TL Peşinat Ödeyene Aylık 1.442 Lira Taksitle Sosyal Konut Satacak

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlere 26 ilde TOKİ projesi geldi. Sosyal konut projesi müjdesi verilen iller ile 2+1 ve 3+1 daire satış fiyatları ve merak edilen detaylar haberimizde!

Başvuru Temmuz'da Başlıyor! TOKİ 26 İlde 38.478 TL Peşinat Ödeyene Aylık 1.442 Lira Taksitle Sosyal Konut Satacak

Pandemi döneminde konut fiyatlarında yaşanan yükselişin hızlanarak sürmesi ile beraber tüm dünyada konut fiyatlarının en çok arttığı ülke Türkiye olmuştu. Ne yazık ki yaşanan yükselişin etkisi ile Türkiye genelinde ortalama konut fiyatı Merkez Bankası tarafından açıklanan resmi verilere göre 1 milyona ulaşırken İstanbul'da ise ortalama konut fiyatı 1 milylon 500 bin lirayı aşarak adeta alev almıştı.

Hem konut fiyatları hem de ev kredisi faiz oranlarında yaşanan yükselişin etkisi ile Türkiye'de ev sahibi olmak dar gelirli vatandaşlar için imkansız hale gelirken beklenen müjdeli haberi TOKİ verdi. TOKİ'nin yaptığı duyuru ile ev satın almak isteyen alt gelir grubu vatandaşlara kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunuldu. Temmuz ayında başlayan duyurular kapsamında 26 proje için başvuru ekranı açıldı.

TOKİ ALT GELİR GRUBU TÜRKİYE GENELİ AÇIK SATIŞ İLANLARI TEMMUZ 2022!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan satış ilanları ile Temmuz ayında satılacak olan ucuz konut projelerindeki iller belirlenmiş oldu. Başvuru ekranı açılan illerde vatandaşlar düşük peşinat ve banka kredisiz taksitle konut kredisi çekilmeden ev sahibi olma imkanı sunuldu.

toki temmuz satış duyurusu 1

toki temmuz satış duyurusu 2

toki temmuz satış duyurusu 3

toki temmuz satış duyurusu 4

toki temmuz satış duyurusu 5

TOKİ ALT GELİR GRUBU UCUZ SOSYAL KONUT PROJESİ AYLIK TAKSİT TUTARI VE PEŞİNAT ÖDEMESİ KAÇ TL?

TOKİ'den ev sahibi olmak istiyorum diyen kişiler için bekledikleri Temmuz ayı ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlar kapsamında kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kişiler için büyük fırsat sunulurken konut başvurusu sadece hiç evi olmayana ve ilk kez TOKİ'den ev sahibi olacak kişilere açıldı.

toki 2+1 daire fyatları

TOKİ 2+1 ödeme planı ile satışa sunulan 67 m2 sıfır daire için belirlenen satış fiyatı 384 bin 786 TL olarak ilan edilirken yüzde 10 peşinat ve 240 ay vade seçeneği sunuldu. 38 bin 478,63 TL peşinat ödeyen kişilere aylık 1.442,95 TL ödeyerek kiradan bile ucuz taksitlerle ev sahibi olma fırsatı tanınmış oldu.

izmir kemalpaşa duyurusu

İZMİR TOKİ EVLERİ BAŞVURU FİYATI KAÇ TL?

TOKİ'nin İzmir evleri konut projesi başvurusu için belirlenen satış fiyatı 410 bin liradan başlarken aylık taksit tutarı ise 2 bin 566,17 TL olarak belirlendi.