Başvurular 22-31 Ekim Arası Alınacak! 81 Şehirde İcradan Satılık Daireler Taban Fiyat Listesi

Başvuruları 22 Ekim ile 31 Ekim tarihleri arasında alınacak 280'den fazla icradan satılık konut var. Hemen hemen her şehir için yayımlanan icradan satılık ev listelerini illere göre sıraladık.

Emlak Haberleri 21.10.2021 - 17:35 21.10.2021 - 17:35 Mustafa KARAGÖZ

İcradan satılık konutların çok büyük çoğunluğu İcra Dairesi Müdülükleri, Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurlukları üzerinden yayımlanır. İcradan satılık konutlar için ayrı ayrı ihale dosyası hazırlanır. Dosyada satışı yapılacak olan konutun muhammen bedeli başta olmak üzere diğer tüm özellikleri ayrıntılarıyla aktarılır. 

Kendi evini almak isteyenlerin yükselen konut fiyatları ve yüksek kredi maliyetleri nedeniyle tercih listesinde olan bu konutlar Türkiye'nin dört bir köşesinde satılıyor.

İCRADAN KONUT ALIMLARI İÇİN TEKLİFLERİ İNTERNET VEREBİLİRSİNİZ

İcradan konut almak isteyenler için süreç iki aşamalı işler. Birinci aşama icradan satılık konutların bulunması ve ihale başvurusu yapılması. İkinci aşama ise teklif ve satın alma süreci. 

İhalelere başvuru yapacak olan vatandaşlar online olarak işlemlerini yapabilirsiniz. 

İcradan satılık konutlardan almak isteyenler için her ihale dosyasında online başvurulara dair bilgi verilir. Online başvuru için ilgili kuruma bağlı internet adresi verilir. UYAP sistemi üzerinden yapılan satışlar için isteklilerin önceden üyelik oluşturmaları ardından başvurularını yapmaları gerekiyor. 

Kurumların ihale duyurularında yer alan başvuru işlemi açıklamaları "İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur." şeklinde yayımlandı. 

İlk İhalede Satılmazsa

Kurumların satış işlemleri kapsamında teklif verilmezse ikinci ihale süreci başlar. Yine elektronik başvuru yapılabilecek ikinci ihale işlemine dair ise "Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur." açıklaması yapıldı. 

ŞEHİR ŞEHİR GÜNCEL İHALE SATIŞ İLANLARI

Türkiye'nin farklı illeri için yayımlanan güncel icradan satılık konutlarını aşağıda aktardık. Konut satış listelerinde hangi illerde hangi özelliklerde konut satışları yapılacağı açıklandı. 

icradan satılık konut 22-31 ekim (5)icradan satılık konut 22-31 ekim (4)icradan satılık konut 22-31 ekim (3)icradan satılık konut 22-31 ekim (2)icradan satılık konut 22-31 ekim (1)

İcradan satılık konutlardan almak isteyenler fiyat listelerini il il görüntüleyebilecek. Fiyat listeleri için ihale başvuruları için kullanılacak adres kullanılabilir. İstekliler kendi şehirleri için arama yapabilirler. Ayrıca fiyat listeleri Basın İlan Kurumu'nun web sitesi üzerinden de incelenebilir. İcradan konut satışları için başvurular başlamış olup her ilan için ayrı ayrı son başvuru tarihi uygulanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@