Başvurular Alınmaya Başlayacak! TOKİ'den Yüzde 22 İndirim Kampanyası

TOKİ Başkanlığı daha önce konut alan müşterilerinin borçlarının tamamını yada bir bölümünü peşin ödemek istediklerinde yüzde 22 indirim yapacağını açıkladı. Başvurular ise 21 Eylül'de başlıyor.

Toki 20.09.2021 - 12:05 20.09.2021 - 12:05 Mustafa KARAGÖZ

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı resmi sitesinden uygulanacak kampanyanın detaylarını açıkladı. Kimlerin indirim kampanyasından yararlanacağını, başvuru şartlarının neler olduğunu ve sürecin nasıl işleyeceğini aktaran TOKİ, en yapılması gereken ödeme tutarını da ilan etti. İşte 2021 yılının ikinci TOKİ indirimi. 

2021 YILININ İKİNCİ TOKİ İNDİRİMİ

Kurum indirim kampanyasına dair yapmış olduğu açıklamasında indirim olanaklarından daha önceki dönemde TOKİ'den konut yada işyeri almış olan vatandaşların yararlanabileceğini duyurdu. TOKİ'den evi yada işyeri olup halen borç ödeyen vatandaşlar borçlarının tamamını yada en az yüzde 25'lik kısmını ödemek isterlerse indirimden faydalanacaklar.

TOKİ peşin ödemelerde yüzde 22'lik indirim uygulayacağını açıkladı.

İndirim uygulamasının esaslarına dair ise TOKİ "Yüzde 22 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek." ifadelerine yer verdi. 

BAŞVURULAR 21 EYLÜL'DE BAŞLIYOR

evre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı borcu olup peşin ödeme ile kapatmak yada bir bölümünü ödemek isteyenlerin başvurularıunı 21 Eylül tarihinden itibaren yapabileceklerini duyurdu. Başvurular için vatandaşlara yaklaşık bir aylık süre verildi. TOKİ duyurusunda başvuru işlemleri için son günün 19 Ekim olduğunu bildirdi. 

Başvuru İşlemleri Nereye Yapılacak?

Borcu bulunan ancak peşin ödeme ile indirimden yararlanacak olan vatandaşlar ilan edilen 21 Eylül - 19 Ekim tarihleri arasında başvurularını borç ödemekte oldukları bankalara yapacaklar. Borç ödemelerine ve indirime ilişkin ilan edilen başvuru şartları arasında ilk sırada vatandaşların geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmaması gerektiği bildirildi. Ayrıca kampanyadan taksit sayısı 12 aydan daha fazla olanlar yararlanacaklar. 12 aydan az taksiti olanlara indirim sağlanmayacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@