Başvurular Başladı: İhtiyaç Sahiplerine Bedava 5 LT Ayçiçek Yağı, Ücretsiz Un ve Çay Dağıtılacak!

Ekonomide yaşanan dalgalanma ile sosyal yardımlar artarken kara kış destek paketi başvuruları sürüyor. Devlet, belediyeler, sosyal yardımlaşma vakıfları ve dernekler gıda yardımları başvurusu!

Finans 05.12.2021 - 16:26 05.12.2021 - 16:26 Gülcan Özer

Döviz kurlarında yaşanan yükseliş ile enflasyon rakamlarındaki artış hızını arttırırken gelen zamlar en çok dar gelirli ailelerin geçim sıkıntısı çekmesine neden olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile maaşlarda iyileştirme ve sosyal desteklerin arttırılması sözü verilmişti. 

2022 yılı asgari ücret zam oranı hakkında çalışmalar devam ederken sosyal destek yardımları da arttırıldı. İhtiyaç sahiplerine hem devlet eli ile hem de belediyeler üzerinden yardımlar yapılmaya devam edilirken son dönemde cep yakmaya başlayan sıvıyağ ve un yardımları öne çıktı. 

DEVLET, AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI SOSYAL YARDIMLAR GENEL MÜDÜRRLÜĞÜ ÜZERİNDEN GIDA YARDIMI DAĞITIYOR! 

İhtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam eden devlet sosyal yardımlar ile dar gelirli ailelere yardım dağıtıyor. Aile Bakanlığı'nın gıda yardımları ile hazırlanan koliler ihtiyaç sahiplerine dağıtılırken başvuru yapan kişiler incelendikten sonra adreslerine gıda yardımı kolisi teslim ediliyor. 

aile bakanlığı gıda yardımları

Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü barınma ve gıda yardımı paketleri kapsamında ihtiyaç sahipleiren yıl boyunca düzenli aylık gıda yardımi kolisi paketi dağıtıyor. Ayçiçek yağı, un, çay, makarna, toz şeker ve salça gibi genel gıda ürünlerinin yer aldığı paket Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıfları tarafından dağıtılıyor. 

3294 sayılı Kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi haneler ile sosyal güvencesi olan ancak hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olan haneler bu yardımdan yararlanabiliyor. 

ankara üyükşehir belediyesi yardımları aralık 2021

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARAKIŞ DESTEK PAKETİ BAŞVURU İŞLEMLERİ SÜRÜYOR! 

Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı dağıtırken kara kış destek paketi başvuruları da sürüyor. Kara kış destek paketi başvurusu yapan kişiler SGK taramasından sonra adreslerinde yapılan sosyal inceleme sonrasında uygun bulunmaları durumunda gıda yardımı almaya hak kazanıyor. 

ibb yardım başvurusu aralık

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İBB KARAKIŞ DESTEK PAKETİ, SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Karakış destek paketi başvurusu kabul eden belediyeler arasında yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal destek kartı da dağıtıyor. Bu kart ile A101, BİM, CarreffourSA, Migros, Happy Center, Çağrı, Şok, Kim, Onur Marketlerde, Multinet Up, BELTUR, İBB Sosyal Tesisleri, İSPARK, İBB Toplu Ulaşım Araçları, Türkiye İş Bankası (Türkiye’deki İş Bankası’nın anlaşmalı üye iş yerlerinde yapılan alışverişlerde temassız ödeme seçeneği), İstanbul Halk Ekmek Büfelerinde ve Halk Bakkal noktalarından bedava alışveriş yapılıyor. İBB yardım başvurusu için BURAYI TIKLAYABİLİRSİNİZ.... 

izmir bbb aralık yardım kampanyası

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GIDA YARDIMI VE KARAKIŞ DESTEK PAKETİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

İzmir BB tarafından karakış desteği verilirken başvurular İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi ile ilgili ilçe belediyelirinn Sosyal Yardım İşleri Müdürlükleri üzerinden de yapılabiliyor. İzmir Belediyesi sosyal yardımlar kapsamında para yardımı, erzak yardımı, yakacak yardımı ile okul ve öğrencilere yönelik yardımlar dağıtıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@