Başvurular bugün başladı! TOKİ'den 1.855 TL taksitle 2+1 3+1 kendi evinizi alın

TOKİ'den iki il için yeni konut projeleri açıklandı. Aylık 1.855 taksit ödeyerek kendi evinizi satın alabilirsiniz. İşte proje detayları.

Başvurular bugün başladı! TOKİ'den 1.855 TL taksitle 2+1 3+1 kendi evinizi alın

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Türkiye'nin dört bir köşesinde konut projeleri üretiyor. Hem kuralı hem de talep projelerine önem veren TOKİ, uygun fiyatlar ve taksitlerle vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmasını sağlıyor.

TOKİ, geniş vade seçeneği ve yüzde 10 ila 20 arasında değişen peşinat oranları ile konut satışını başlattı. Bu kapsamda TOKİ'nin yeni iki projesi için başvuru sayfası bugün açıldı.

TOKİ'den iki ile müjde! Başvurular başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 4 Temmuz 2022 günü itibariyle başvuruları başlayan projelerini açıkladı. Bu projelerden biri Eskişehir ili Sivrihisar İlçesi Kurşunlu Mahallesi'nde inşa edilirken, bir diğeri ise Kırıkkale ilinin Delice ilçesi, Çerikli Mahallesi'nde yapılacak.

toki-17

toki2-5

TOKİ Kırıkkale projesinin başvuruları 04 Temmuz - 07 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Bu proje için başvuru bedeli de talep edilmiyor. Çünkü proje, şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimler için satışa açıldı.

TOKİ Eskişehir projesinde ise başvurular 01 Temmuz - 08 Temmuz 2022 tarihleri arasında alınacak olup, 2+1 konutlar için 1000 TL, 3+1 konutlar için ise 2000 TL başvuru ücretini yatıran kişiler kura çekimine katılma hakkı kazanacak. Bu projeye başvurmak isteyenler, başvuru bedelini 7 Temmuz gününe kadar Ziraat Bankası şubelerine yatıracak ya da e-devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirecekler.

37 bin TL peşinat, 180 ay vade, aylık 1.855 TL taksitle eviniz TOKİ'den

TOKİ Eskişehir Sivrihisar ilçesi Kurşunlu mahallesinde yer alan 2+1 ve 3+1 konutlar için satış fiyatı, aylık taksit ve peşinat miktarları belirlendi.

toki eskişehir-1

Eskişehirli vatandaşlar 37 bin TL ila 51 bin TL arasında değişen peşinat tutarı ödeyerek, 180 ay vade ile aylık 1.855 TL taksit ödemesiyle ev sahibi olabilecekler.

toki kırıkkale

Kırıkkale Delice projesindeki konutlar içinse 240 vade imkanı sunuluyor. Yüzde 10 oranında yani 50 bin lira ila 58 bin lira arasında peşinat ödeyenler, 1.826 TL taksit ödeyerek kendi evlerini satın alabilecekler.

İki proje için de başvuru süreci tamamlandıktan sonra başvurusu kabul edilenler arasından hak sahibi belirleme kurası çekilecek.