Başvuruların Tümü Açıldı! 240 Ay Vade, 419 TL Taksitle TOKİ'den Ucuz Kurasız, Evler

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ocak ve şubat aylarında yayımlanan açık satış konutlar için başvuruların tamamı açıldı.

Başvuruların Tümü Açıldı! 240 Ay Vade, 419 TL Taksitle TOKİ'den Ucuz Kurasız, Evler

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ocak ve şubat aylarında yayımlanan açık satış konutlar için başvuruların tamamı açıldı. 22 Şubat tarihinden itibaren vatandaşlar aşağıda listede yer alan illerdeki konutlara başvuruda bulunabilecekler.

TOKİ Başkanlığı'nın gerçekleştireceği konut satışlarında 240 ay vade, yüzde 10 peşinat seçenekleri bulunuyor. Ucuz ve uygun ödeme planları ile konut almak isteyenler için tüm detaylar şu şekilde;

TOKİ'DEN UCUZ KONUT SATIŞI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın açık konut satışları Şubat ayı itibariyle devam ediyor. Kurumun daha önceki haftalarda yayımladığı duyurular için başvurular bir bir başlamıştı. Son yayımlanan duyuru için de başvuru sürecinin 22 Şubat tarihi itibariyle başlayacak olması sonrası tüm şehirler için vatandaşlar konut alabilmek için başvuruda bulunacaklar.

TOKİ Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan konutlar hem alt gelir grubu için hem orta gelir grubu kapsamında yapılacak. Konut satışları 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşuyor. Kurumun konut satışı yapacağını ilan ettiği şehirlere dair liste şu şekilde;

KONUT SATIŞI YAPILAN ŞEHİRLERE

Amasya alt gelir grubundan konut satışı yapılacak.

Ankara orta gelir grubundan konut satışı yapılacak.

Çorum hem alt gelir grubu hemde orta gelir grubundan konut satışları olacak.

Denizli orta gelir grubu ve alt gelir grubundan konut satışları yapılacak.

Kırıkkale iki gruptan da konut satışları olacak.

ALT GELİR GRUBUNDAN KONUT ALACAKLAR DİKKAT

TOKİ Başkanlığı'nın satışa çıkardığı konutlardan almak isteyenler başvurularını daha önceden ilan edilen başvuru şartlarına göre yapacaklar. Orta gelir grubundan konut almak isteyenler için başvuru şartları genel koşullardan oluşurken alt gelir grubundan konut alacaklar için özel şartların tamamının sağlanması gerek.

Alt gelir grubu konut satışları için kurum vatandaşların ikamet şartını, 25 yaşını doldurmuş olma şartını, aylık hane gelirinin 5 bin 500 TL'yi aşmamamış olma şartı sağlamalarını istiyor. Ayrıca vatandaşların üzerinde gayrimenkul olmasının da özel koşulları bulunuyor. Tüm bu koşulların sağlanması durumunda vatandaşlar alt gelir grubu konut satışlarına başvurularını yapabilirler.

ÖDEME TABLOLARI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın açık konut satışlarıyla ev alacaklar için bazı konut projeleri için ilan edilen ödeme planları şu şekilde;

Ankara Orta Gelir Grubu Konut Satışı Ödeme Planı

Başvuruların Tümü Açıldı! 240 Ay Vade, 419 TL Taksitle TOKİ'den Ucuz Kurasız, Evler - Resim 1

Denizli Alt Gelir Grubu Konut Satışı Ödeme Planı

Başvuruların Tümü Açıldı! 240 Ay Vade, 419 TL Taksitle TOKİ'den Ucuz Kurasız, Evler - Resim 2

Çorum Orta Gelir Grubu Konut Satışı Ödeme Planı

Başvuruların Tümü Açıldı! 240 Ay Vade, 419 TL Taksitle TOKİ'den Ucuz Kurasız, Evler - Resim 3

Çorum Alt Gelir Grubu Konut Satışı Ödeme Planı

Başvuruların Tümü Açıldı! 240 Ay Vade, 419 TL Taksitle TOKİ'den Ucuz Kurasız, Evler - Resim 4

Tabloda görüldüğü kurum vatandaşların konut alımlarına hem uzun vadeli ödeme planı sunuyor hemde düşük peşinat ile konut alımı için fırsat veriyor. Vatandaşlar TOKİ'den yüzde 10 peşinat ve 240 aya varan vade süreçleri ile konut alabilirler.