Başvurusu Başladı! Vakıfbank 0.99 Faizle Aylık 1.109 TL Taksit Ödeyene 50.000 TL 60 Ay Vadeli Destek Kredisi Veriyor

Bayram öncesi kredi musluklarını açan kamu bankları peş peşe yeni destek kredilerini devreye almaya devam ediyor. Bunlardan biri de konut yatılım kredisi olarak öne çıktı.

Başvurusu Başladı! Vakıfbank 0.99 Faizle Aylık 1.109 TL Taksit Ödeyene 50.000 TL 60 Ay Vadeli Destek Kredisi Veriyor

Devlet bankaları her durum ve koşulda ellerini taşın altına koyarak vatandaşın kara gün dostu olmaya devam ederken Vakıfbank yeni destek kredisinde başvuruları almaya başladı. İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrası yapılan açıklama ile duyurulan destek kredilerinde başvuru ekranları tek tek açılıyor.

İlk olarak dolar ve altınını bozdurarak ev almak isteyen kişilere verileceği ilan edilen yüzde 0.89 faiz oranlı konut kredisi ve ilk kez ev alacak olanlara yönelik sıfır konut alma şartı ile verilen 0.99 faizli ilk evim konut finansmanı paketinde başvurular başlamıştı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapılan yeni açıklamada ise konut yalıtım kredisi paketinde başvuru ekranının açıldığı ilan edildi.

VAKIFBANK YALITIM KREDİSİ NEDİR, KİMLERE VERİLİR, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklama ile ilan ettiği yalıtım kredisi için kamu bankaları başvuru ekranlarını açtı. Türkiye'nin enerjide dışa bağımlı olması ve son dönemde dünyada yaşanan enerji krizi ile yeni önlemler alınması zorunlu hale gelmişti. Binalarda enerji kimlik belgesi uygulamasının istenilen başarıyı sağlamaması adına ısı yalıtımı için destek kredisi devreye girdi.

vakıfbank ısı yalıtım kredisi başvurusu

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada kampanyada verilecek olan kredinin yalnızca ısı yalıtımı projesi sürecine dahil işlemler için olacağı vurgusu yapılırken binasına ya da evine ısı yalıtımı yapmak isteyen kişiler 60 ay vadeli yüzde 0.99 faiz oranıyla yalıtım kredisi başvurusu yapabilecek. Isı yalıtım kredisi kampanyası sayesinde yeterli nakit para birikimi olmayan kişiler ve bina yönetimleri taksitle ısı yalıtımı yapabilecek.

50 bin tl kredi hesaplam a

KREDİ HESAPLAMA TABLOSU! 60 AY VADELİ 50.000 TL ISI YALITIMI KREDİSİ AYLIK TAKSİT TUTARI KAÇ TL?

Başlatılan kampanya kapsamında devlet desteği ile düşük faizli kredi çekme imkanı sunulurken böylece binaların yalıtım yapması teşvik edilecek. Kredi üst limiti 50.000 TL olarak ilan edilirken 50 bin liralık kredinin 60 ay vadeli çekilmesi durumunda aylık taksit tutarı 1.109,19 TL olarak gerçekleşecek. Kredinin toplam geri ödemesi ise 66 bin 651,57 TL olarak bankaya yapılacak. Yani 50 bin liralık kredide bankaya ödenen toplam faiz 16 bin 551 TL olacak.