Ana Sayfa EKONOMİ 16 Mayıs 2018

Batman’ın Ardından 2 İlde Daha Petrol Bulunduğu Açıklandı

Türkiye'nin doğu sınırlarında bulunan ülkelerin bir çoğunun petrol ve doğalgaz zengini olması ancak Türkiye'de bunların çıkarılmaması uzun yıllardır tartışılan bir konu olarak gündemdeki yerini koruyor. 
2018-05-16T15:52:46+00:00 Emlak 365 | Emlak Haberleri ve Yeni Konut Projeleri
Batman’ın Ardından 2 İlde Daha Petrol Bulunduğu Açıklandı
Batman’ın Ardından 2 İlde Daha Petrol Bulunduğu Açıklandı

2 Yeni Petrol İşleme Ruhsatı Başvurusu Yapıldı

Hatırlanacağı üzere Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ile Batman’da petrol bulunduğu duyurulmuştu. Bakanlık bugün Resmi Gazete’ye vermiş olduğu ilan ile 2 ilde daha petrol bulunduğu müjdesini verdi.

Güney Yıldızı Petrol Üretim Sondaj Müteahhitlik ve Ticaret A.Ş. biri Mardin diğeri ise Şırnak’ta yer alan iki alan için petrol işleme ruhsatı almak üzere başvuruda bulundu. Şirket söz konusu şehirlerde yer alan 4 ayrı pafta için başvuruda bulundu.

Araştırmalar Devam Ediyor 

Hem Batman Sason hem de Mardin ve Şırnak’ta yer alan kuyular hakkında araştırmalar devam ederken kuyuların petrol gravitesi ve üretim kapasiteleri inceleniyor. Ne yazık ki Türkiye’nin deprem bölgesinde yer alması ve fay hatları nedeni ile petrolün çıkarılması zorlaşıyor. Petrolü çıkarmanın maliyeti yüksek olduğu ve kuyularda yer alan miktarların az olması nedeni ile açılan kuyular kısa sürede kapatılıyor.

Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?