Bayraklı Belediye Başkanından Kentsel Dönüşüm Kredilerine Faiz ve Vade Talebi!

İzmir Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, kentsel dönüşüm kredileri faizlerinin düşürülmesi ve ödeme süresinin uzatılmasını talep etti.

Emlak Haberleri 04.02.2022 - 12:57 04.02.2022 - 12:57 Büşra Uluşen

İzmir Bayraklı Belediyesi'nin Şubat ayı meclis toplantısında, geçtiğimiz günlerde müjdelenen kentsel dönüşüm kredilerinin iki katına çıkarılması konusu gündeme geldi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, kentsel dönüşüm kredisinin artırılmasına ilişkin konuşarak '' 200 bin liradan 400 bi liraya çıkmasında kimin katkısı olduysa Allah razı olsun'' diyerek, faizle ilgili de bir adım atılmasını ve 2 yıl ödemesiz 18 yıl ödemeli düşük faizli krediler ile Bayraklı'nın dönüşüm sorununun çözüleceğini ifade etti. 

'' KİMİN KATKISI OLDUYSA ALLAH RAZI OLSUN ''

Meclis toplantısında konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Sandal, kentsel dönüşüm kredisinde yaşanan gelişmeleri sevinçle karşıladıklarını belirterek kredide faiz oranlarının düşürülmesi ve ödeme süresinin uzatılmasını talep etti. 

serdar sandal

Açıklamalarına devam eden Sandal, evleri yeniden inşa edilen depremzedeler için 200 bin liralık kredinin 400 bin liraya çıktığını, faizle ilgili de bir düzenleme yapılırsa depremzedelerin yaralarının sarılacağını bildirdi. 

FAİZ DÜŞÜRÜLSÜN, ÖDEME SÜRESİ UZATILSIN

Belediye Başkanı Sandal, deprem konutlarının 2 yıl ödemesiz 18 yıl sıfır faizli veriliyor olması, ödemeleri 750 TL ila bin lira arasında olmasının oldukça olumlu olacağına değinerek, bu konuda yetkililere teşekkür etti. Tek sorunun dairelerin metrekarelerinin düşmesi olduğunu belirten Sandal, daha önce rezerv alanına karşı çıkılsa da yine rezerv alana destek verdiklerini ile getirdi. 

bayraklı kentsel dönüşüm-1

Rezerv alandan Bayraklı Belediyesi'ne bir yer almak isteyen Sandal, hem Adalet Mahallesi'ndeki süreci, özellikle 60 hektarlık alandaki kentsel dönüşüm işinde Bayraklı'nın en önemli meselelerinden biri çözmek için katkı sağlayacağını söyledi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@