Bayram Öncesi Kredi Borcu Olanlara Büyük Müjde! Hepsi Silinecek, Borçlar Taksitle Ödenecek, Kara Liste Çilesi Bitecek

Bankalara borcu olanlara son dakika müjdesi geldi. Bankalara olan kredi borcu ve kredi kart borcu olanlara varlık şirketleri büyük fırsat sundu. Hem gecikme faizleri siliniyor hem taksitle ödeniyor!

Finans 29.04.2022 - 09:05 29.04.2022 - 10:54 Gülcan Özer

İlk olarak pandemi şoku, ardından yükselen enflasyon rakamları son olarak ise Rusya ile Ukrayna arasında patlak veren savaş tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de büyük bir ekonomik dalgalanma yaşanmasına neden olmuştu. Sürece borçlu olarak yakalanan kişiler ile sabit dar gelirli vatandaşlar büyük bir geçim sıkıntısı yaşamış, pek çok kişi bankalara olan borçlarını ödemekte sorunlar yaşamıştı. 

Bankalara olan kredi borcu ve kredi kartı borcu olan kişilere pandemi ilk patlak verdiği dönemde borç erteleme imkanı sunulmuş, ancak yüksek faiz oranları nedeniyle pek çok kişi sunulan bu fırsattan yararlanamamıştı. Gelen zam yağmuru ile elektrik, su, doğalgaz faturası, kira ödemeleri, gıda harcamaları giderek yükselmeye devam ederken vatandaş bu ödemeler nedeni ile borçlarını ödeyemez hale gelmişti. Bankalara borcu olanlara bayram öncesi iyi haber geldi. 

KREDİ BORCU OLANLARA BÜYÜK MÜJDE SİLİNECEK 2022!

Ekonomik olarak ay sonunu getirmekte zorlanan pek çok kişi çareyi banka kredilerinde aramış, pandemi döneminde bankaların ucuz kredi dağıtmaları nedeniyle pek çok kişi bankalara borçlanmıştı. Korona virüs yasaklarının beklenenden daha uzun sürmesi nedeniyle bu kişilerin büyük bir bölümü bankalara olan borçların ödemekte zorlanırken son ödeme tarihi kaçıran kişiler borç takibine düşmüştü.

kredi borcu olanlara müjedi

Süreçte devreye varlık şirketleri girdi. En son olarak Akbank takibe düşen alacaklarını varlık şirketlerine satarken varlık şirketleri bankalardan aldıkları alacakları için kişilere büyük avantajlar sağlıyor. İlk olarak tüm avukatlık ücretleri ve işletilen yüksek gecikme faizleri siliniyor ve böylelikle borç büyük oranda düşmüş oluyor. 

borç yapılandırma nedir

VARLIK ŞİRKETLERİ İLE KREDİ VE KART BORCUNU ÖDEYENLER KARA LİSTEDEN ÇIKIYOR MU?

Evet, varlık şirketleri tarafından sunulan en büyük avantaj da zaten bu şekilde sunuluyor. Faiz yükünün büyük bir bölümünü ve avukatlık masraflarını silen varlık şirketleri aynı zamanda borçlu olan kişilere taksitle ödeme imkanı sunuyor. Vatandaş bu şekilde borçlarını kapatma imkanı elde ederken borcunu ödeyen kişiler kara listeden siliniyor. Böylelikle tekrar bankadan kredi kartı alma ya da kredi çekme imkanı elde edebiliyorlar. 

borç yapılandırma nasıl yapılır

BANKALARA OLAN KREDİ VE KART BORCUNU ÖDEYEMEYENLER NE YAPMALI?

Kredi ve kart borcunuz varlık şirketine devredildiyse kurum sizinle irtibata geçecektir. Bankalar takibe düşen batık kredi alacaklarını çok ucuz fiyatlarla bu şirketlere sattıkları için varlık şirketleri tahsilat konusunda bankalara oranla çok daha rahat bir şekilde davranmakta, ana para borcuna yakın meblağlar taksitle ödenebilmektedir. Üstelik ödeme yapan kişiler kara listeden çıkartılmaktadır.

NOT: Varlık şirketlerine başvuru yapmadan önce, hukuki bir yardım ya da danışmanlık hizmeti alarak iyice araştırmanız gerekmektedir, emlak365.com sitesi sorumlu değildir.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@