Bayram Öncesi Kredide Son Fırsat Treni! En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bankaların kredi faiz oranları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlere son fırsat olarak bayram kredisi kampanyaları geldi. En uygun bayram kredisi hangi bankada?

Finans 26.04.2022 - 13:40 26.04.2022 - 13:41 Gülcan Özer

İhtiyaç kredisi çekerek bütçesini rahatlatmak ya da ihtiyacı olan eşyayı hemen peşin para ödeyerek satın alıp ödemesini bankaya taksitle yapmak isteyen kişiler için bankaların bayram kredisi kampanyaları peş peşe açıklandı. Bazı bankalar 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi desteği sağlayacağını açıklarken faizler yükselişe geçmeden nakit para ihtiyacı olanlar için kampanyalar köprüden önceki son çıkış olarak gösterildi. 

İhtiyaç kredisi paketinde bazı bankalar özel bayram kredisi kampanyası açıklarken bazı bankalar ise özel kampanya duyurusu yapmadan sadece kredi faiz oranlarını güncelledi. Bu bankalardan biri de Ziraat Bankası olarak öne çıktı. Kamu bankası olmasının yanı sıra Türkiye'nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası kredi paketinde bayrama özel kampanya açıklaması yapmadı ancak faiz oranı indirimi ile en uygun kredi veren banka oldu. 

ZİRAAT BANKASI BAYRAM KREDİSİ 2022! EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Devlet bankası olmasının avantajını kullanan Ziraat Bankası vatandaşa uygun faiz oranları ile nakit para desteği sağlamaya devam ederken bu kampanyalardan biri de ihtiyaç kredisi paketine özel olarak açıklandı. Bayramda ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler için Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi paketi yüzde 1,55 olarak ilan edildi. 

bayram kredisi ziraat bankası

Bu oran üzerinden 36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi çeken bir kişi bankaya 383,56 TL aylık taksit ödemesi yaparak kredi borcunu kapatma fırsatı elde edecek. Ancak, Ziraat Bankası ertelemeli ihtiyaç kredisi vermiyor ve 3 ay ertelemeli kredi fırsatı sunmuyor. 

ihtiyaç kredisi-14

BANKALARIN İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARINDA SON DURUM NE?

Bankaların faiz oranlarında yukarı yönlü yükseliş devam ederken şu anda en uygun kredi veren bankalar kamu bankaları olarak öne çıkıyor. Kamu bankalarının kampanyalı kredi faiz oranları yüzde 1,55 seviyesinden başlarken özel bankaların faiz oranları ise daha yüksek seviyelerde seyrediyor. Örneğin CEPTETEB ihtiyaç kredisi paketinde aylık faiz oranı yüzde 1,65 olarak seyrederken 36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksit tutarı 391 TL olarak bankaya geri ödeniyor. İş Bankası ihtiyaç kredisi paketinde ise aynı tutarlı ve vadeli kredi paketinde faiz farkı yüzünden aylık ödeme 410 liraya yükseliyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@