Bayrama Kendi Evinizde Girin! Ziraat Bankası En Uygun Konut Kredisi Kampanyasını Başlattı

Ramazan Bayramı'na kendi evinde girmek isteyen kişiler için Ziraat Bankası en uygun konut kredisi kampanyasını açıkladı. Sıfır ve 2.el ev kredisi faiz oranları yüzde kaç?

Finans 21.04.2022 - 12:10 21.04.2022 - 12:12 Gülcan Özer

Konut fiyatlarının giderek yükseldiği dönemde vatandaşın ev sahibi olması zorlaşırken Ziraat Bankası konut kredisi kampanyası ile beklenen desteği açıkladı. Ziraat Bankası ev kredisi kampanyasını açıklarken hem sıfır hem de ikinci el konut sahibi olmak isteyen kişilere en uygun finansman oranını duyurdu. 

Merkez Bankası tarafından açıklanan faiz indirimi kararını kendi oranlarına yansıtan Ziraat Bankası iki kez faiz indirimi yapmıştı. Yapılan faiz indirimlerinin ardından en uygun konut kredisi veren bankalar Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası olmuştu. 

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI BAŞLADI! 

En uygun kredi veren bankaları araştıran kişilere yönelik olarak Ziraat Bankası beklenen kampanyasını başlattı. Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala bayrama kendi evinde girmek isteyen kişiler için kredi desteği başlatan Ziraat Bankası 120 aya kadar vadeli kredi desteği sağlayacağını duyurdu. 

Başlatılan kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken satın almak istedikleri evin tapusu, kimlik belgesi ve aylık gelirlerini gösteren belge ile kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesi üzerinden şahsen başvuru yapabilecek. Buna ek olarak Ziraat Bankası internet sitesi ve mobil şube uygulaması üzerinden de kredi çekilebilecek. 

ikinci el konut kredisi

İKİNCİ EL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Ziraat Bankası ikinci el konut kredisi paketinde aylık faiz oranı yüzde 1,29 olarak uygulanırken bu oran üzerinden 120 ay vadeli 250 bin TL konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişilerin aylık taksit ödemesi 4 bin 107 TL olarak gerçekleşecek. 

sıfır konut kredii ziraat

SIFIR KONUT KREDİSİ PAKETİNDE EN UYGUN FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

İkinci el konut kredisi paketinde aylık konut kredisi faiz oranı yüzde 1.29 olarak uygulanırken, sıfır konut kredisi çekmek isteyen kişiler için ise faiz oranı yüzde 1,20 olarak ilan edildi Bu oran üzerinden 120 ay vadeli konut kredisi çekerek ev alan kişilerin aylık taksit ödemesi 3 bin 942 TL olarak gerçekleşecek. 

En uygun konut kredisi veren banka bu oran ile kamu bankaları olarak öne çıkarken özel bankalarda ise bu oranlar yüzde 1.95 seviyesinden başlıyor. Konut kredisi onayı verilmesi durumunda aynı hafta içerisinde kredi kullandırım süreci tamamlanıyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@