Bayramda Ankara'da toplu taşıma ücretsiz mi? 2-3-4 Mayıs otobüs, Ankaray, metro teleferik bedava mı?

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ndn bayramda toplu ulaşıma dair açıklama yapıldı. 2-3-4 Mayıs tarihleri için alınan karar vatandaşları sevindirdi.

Gündem 27.04.2022 - 11:10 27.04.2022 - 11:10 Büşra Uluşen

Ramazan bayramı öncesi vatandaşları bayram ve tatil heyecanı sararken ilk olarak Cumhurbaşkanı kararı ile otoyollar, köprü, Başkentray, İZBAN ve Marmaray'ın ücretsiz olacağı açıklanmıştı. Bu açıklamanın ardından harekete geçen belediyeler ücretsiz ulaşım müjdesini verdi. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, bayramda toplu ulaşımın ücretsiz olduğu açıklandı.

Bayramda Ankara'da ulaşım ücretsiz mi?

Son dönemde akaryakıt zamları sonrasında toplu ulaşıma yapılan zam ile gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi bu kez de ücretsiz ulaşım müjdesi ile gündeme geldi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, bayramda toplu ulaşımın ücretsiz olduğu belirtilirken şu ifadeler kullanıldı:

'' EGO otobüsleri, ANKARAY, metro ve Teleferik seferleri bayram süresince ücretsiz yolcu taşıyacak. Ücretsiz ulaşım hizmeti 2- 3 ve 4 Mayıs tarihlerinde saat 06.00'dan 24.00'a kadar uygulanacak '' denildi. Ayrıca arife gününden itibaren Karşıyaka, Sincan-Çimşit ve Ortaköy mezarlıklarında ring seferleri düzenleneceği de ifade edildi. 

ankara belediye

Açıklama sonrasında büyük sevinç yaşayan Ankaralı vatandaşlar, bayram boyunca toplu taşıma araçlarıyla ücretsiz bir şekilde seyahat edebilecek. Saat 24.00'a kadar uygulanacak ücretsiz ulaşım ile bayramda sevdiklerini ziyaret etme isteyen ancak maliyetler nedeniyle zorlanan vatandaşlar da bayram etti. 

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda da toplu ulaşımı ücretsiz yaparak binlerce Ankaralının bedavaya yolculuk yapmasına imkan tanımıştı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@