Bayramda kargolar açık mı? 2-3-4 Mayıs MNG, Aras, Yurtiçi, Sürat, Trendyol, PTT kargolar çalışıyor mu?

Ramazan bayramı öncesi birçok kişi bayramda kargolar açık mı, teslimat yapıyor mu araştırmaya başladı. 2-3-4 Mayıs kargoların çalışma saatlerine ilişkin bilgiler haberimizde.

Gündem 29.04.2022 - 12:41 29.04.2022 - 12:41 Büşra Uluşen

Ramazan bayramı tatili bugün mesai bitimi ile başlıyor. Vatandaşları tatil heyecanı sararken bir yandan da bayram tatilinde kargolarının teslim alamayacakları hakkında araştırma yapıyor. Bu yıl bayram tatili 2- 3- 4 Mayıs tarihlerine denk geliyor. Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri olan Ramazan Bayramı nedeniyle Türkiye genelinde hangi kargoların hizmet vereceği merak konusu oldu.

Bayramda kargolar çalışacak mı 2- 3- 4 Mayıs ? 

Ramazan bayramı arife günü ile birlikte toplam 3,5 gün sürüyor. Kargo bekleyen ya da kargo gönderecek kişiler araştırmalarını sürdürürken daha önceki yıllarda kargoların hizmet vermediği hatırlatılıyor. Bu nedenle Ramazan Bayramında kargoların 2 Mayıs tarihinden 5 Mayıs tarihine kadar kapalı olacağı düşünülüyor. 

Bayramda Sürat, Yurtiçi, MNG, PTT, Trendyol kargo açık mı?

Bayram nedeniyle alışverişlerini gerçekleştiren kişiler kargolarının bayramda gelip gelmeyeceğine ilişkin endişe duyuyor. Edinilen bilgilere göre Ramazan bayramı boyunca kargolar hizmet vermeyecek. Daha önceden kargo şirketlerine ulaşmış olan kargolar için bayram öncesinde en son 30 Nisan Cumartesi gününe kadar teslim edilebilecek. Kargo şirketine henüz ulaşmamış olan kargolar ise bayramdan sonraki ilk iş gününde alıcılara teslim edilecek. 

Arife günü kargolar açık mı?

Kargo firmalarının bayramda hizmet verip vermediğini de müşteri hizmetleri telefon numarası aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Kargo firmaları normal çalışma düzenlerinde 09.00 - 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Kargo firmaları bayram öncesi son kargo teslimlerini 30 Nisan Cumartesi günü yapacak. 

Bunun yanında Arife gününün bu yıl Pazar gününe denk gelmesi nedeniyle kargo firmaları hizmet vermeyecek. Kargo teslimleri en yakın 5 Mayıs tarihinden itibaren yapılmaya başlanacak. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@