Bayramda kiralık araç fiyatları ne kadar? Satılıklar kadar tuzlu fiyatlar cep yakıyor!

Ramazan Bayramında seyahat etmek için birçok kişi kiralık araçları tercih ediyor. Bu yıl kiralık araçlar da en az satılıklar kadar cep yakıyor. İşte bayramda kiralık araç fiyatları.

Finans 22.04.2022 - 12:31 22.04.2022 - 12:31 Büşra Uluşen

Ramazan Bayramı'na kısa bir süre kala bayramı tatilde ya da memleketinde geçirmek isteyen kişiler hazırlıklara şimdiden başladı. Bayram tatili için henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak 2-3-4 Mayıs 2022 tarihleri Ramazan Bayramı ünlerini kapsıyor. Birçok kişi ise 5 ve 6 Mayıs tarihlerini de planlarına katarak 9 günlük bir tatil programı yaptı. 

Tatil dönemlerinde hem yerli hem de yabancı turistler için en önemli şeylerden biri kiralık araçlar oluyor. Otobüs ve uçak biletlerinin pahalanmasıyla da yolculuk için farklı alternatifler tercih edenler, kiralık araç fiyatlarını araştırıyor. 

Bayramda kiralık araç fiyatları ne kadar olacak?

Hürriyet'in haberine göre, kısa dönemli araç kiralama fiyatlarında bir önceki yıla göre ortalama yüzde 65 oranında bir artış gerçekleşti. Öte yandan, otomotiv sektörünün yaşadığı çip krizinin etkileri kiralık araçlarda da görülmeye başladı. Konunu uzmanı kişiler, şirketlerin yeterli sayıda araç satın almamasından kaynaklı Ramazan Bayramı ve ileriki sezonda kiralık araç bulmanın zor olabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor. 

Tatil dönemlerde en çok kiralanan kiralık araçlarda ekonomik, orta ve lüks olmak üzere 3 kategori bulunuyor. Bu sezon, Ramazan Bayramı'nda orta halli bir araç kiralamanın günlük bedeli 400 TL oluyor. Bu aracı 7 gün boyunca kiralamak isteyenler ise en az 2 bin 800 TL'yi gözden çıkarmak zorunda kalacak. Orta sınıfa bakıldığında günlük fiyat 550 TL, haftalık ise 3 bin 850 lira fiyatlaması görülüyor. Eğer lüks bir otomobil kiralamak isterseniz de bunun maliyeti 9 bin lirayı buluyor. 

kiralık araba

Ramazan Bayramında hangi araç kaç liraya kiralanacak?

Ekonomik sınıf araçlar:

Günlük 400 TL, haftalık 2 bin 800 TL.

Orta sınıf araçlar:

Günlük 550 TL, haftalık 3 bin 850 TL.

SUV sınıfı araçlar: 

Günlük 900 TL, haftalık 6 bin 300 TL.

Lüks sınıf araçlar: 

Günlük 1.250 TL, haftalık 8 bin 750 TL

Karavan sınıfı araçlar:

Günlük 2 bin TL, haftalık 14 bin TL. 

Kiralık araç fiyatları kiralanan yere ve araç modeline göre değişiklik gösteriyor. Burada yer ala fiyatlamalar ortalamalar baz alınarak belirleniyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@