Bayramda noterler açık mı 2, 3, 4 Mayıs 2022? Nöbetçi noterler çalışıyor mu?

Noter ve nöbetçi noterler bayramda açık mı araştırılıyor. 2,3,4 Mayıs 2022 nöbetçi noterler listesi haberimizde. İşte çalışma saatleri.

Gündem 01.05.2022 - 02:41 01.05.2022 - 02:41 Büşra Uluşen

Ramazan bayramı öncesinde noterde işlem yapacak olan kişiler noterlerin bayramda çalışıp çalışmadığı konusunda araştırma yapıyor. Pandemi nedeniyle ara verilen nöbetçi noter uygulaması geçtiğimiz Temmuz ayında yeniden başladı. Bu nedenle bayramda nöbetçi noterler çalışıyor mu birçok kişi tarafından araştırılıyor. 

Bayramda nöbetçi noterler açık mı, noterler çalışıyor mu 2-3-4 Mayıs?

Ev ya da araç alım satımı yapacaklar, vekalet verecekler ya da farklı bir işlem için noterde işi olanlar bayramda noterler açık mı merak ediyor. Ramazan bayramı tüm Türkiye'de resmi tatil olması nedeniyle kamu kurum ve kuruluşları çalışmaya ara veriyor. 

Türkiye genelindeki nöbetçi noterleri tek bir site üzerinden sorgulamak mümkündür. PORTAL TNB ORG TR internet sitesi üzerinden yaşadığınız şehri ve işlem yapmak istediğiniz tarihi seçtiğinizde o tarihe ait nöbetçi noter listesi açılacaktır. 

nöbetçi noter-2

Bayramda kamu kurumlarının kapalı olması sebebiyle noterler de hizmet vermeyecek. 2 Mayıs, 3 Mayıs, 4 Mayıs tarihleri arasında noterde işlemi olan kişilerin ilk iş günü olan 5 Mayıs Perşembe gününü beklemesi gerekiyor. Noterler Birliği'nin internet sitesinde 2, 3, 4 Mayıs tarihlerine ait nöbetçi noter de bulunmuyor. Buna göre bayram boyunca nöbetçi noterler de dahil olmak üzere tüm noterler kapalı olacak. Öte yandan 1 Mayıs Pazar arefe günü de noterler ve nöbetçi noterler çalışmayacak.

Noter işlemleri 5 Mayıs Perşembe gününden itibaren yeniden başlayacak.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@