Baz İstasyonu Olmayan Köyde Yangın Çıktı, 7 Ev Yandı Kül Oldu!

Çankırı'da meydana gelen yangında 7 ev yanarak kül haline gelirken köylüler cep telefonu çekmediği için itfaiyeye haber veremediklerini iddia etti!

Gündem 05.06.2019 - 18:30 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Çankırı'da meydana gelen yangında 7 ev yanarak kül haline gelirken köylüler cep telefonu çekmediği için itfaiyeye haber veremediklerini iddia etti!

Çankırı'da henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın kısa sürede evlere sıçrarken baz istasyonu olmayan köyde evlerde de telefon olmadığı için köylüler itfaiyeyi arayamadı. Sabit Telefon Ya Da Baz İstasyonu Talep Ediyorlar! Köy halkı uzun süredir köylerine baz istasyonu ya da sabit hat bağlanması için talepte bulunduklarını ancak bir türlü hat bağlanmadığını iddia ederek şikayetçi oldu. Çankırı'nın Ayseki köyünde ormanlık alanda yangın çıktı. Köylüler yangını fark etti ancak köyde telefon olmadığı için itfaiyeye haber veremedi. Sebebi henüz belirlenemeyen yangın kısa sürede köydeki evlere sıçradı. Yangının giderek büyümesi üzerine köyün hocası minareden vatandaşlara dikkatli olmaları yönünde uyarıda bulunurken bir diğer köylü ise yakında bulunan diğer köye giderek buradan itfaiyeye haber verdi. İhbar üzerine köye gelen itfaiye yangını kısa sürede kontrol altına alarak söndürdü ancak müdahale gecikince 7 ev yanarak kül oldu. Köylüler yapmış oldukları açıklamalarda 6-7 aydır telefon bağlatmak için mücadele ettiklerini ancak bir türlü sonuç alamadıklarını söyleyerek köylerine en kısa sürede baz istasyonu kurulması ya da sabit hatların bağlanmasını istedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@