Bazıları Yarı Fiyatına! 9 Şehirde 152 Lojman Satılacak 2+1, 3+1, 4+1 Daireler

Muğla, Konya, Burdur, Diyarbakır, İzmir, Antalya, İstanbul, Nevşehir ve Tekirdağ'da farklı kamu kurumlarına belediyelere ait lojmanlar satılıyor.

Emlak Haberleri 19.09.2021 - 10:52 19.09.2021 - 10:52 Mustafa KARAGÖZ

İlan edilen listelerde kamu konutlarının satışlarının yapılacağı duyuruldu. İhale usulü ile yapılan lojman satışları için süreç; ihale başvuru işlemleri, ihaleye katılım ve devir teslim işlemleri olarak ilerliyor. Adım adım yeni hafta ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

19-24 EYLÜL LİSTESİ: YARI FİYATINA 2+1, 3+1, 4+1 LOJMANLAR

Önümüzdei hafta için geçerli olacak lojman satış ilanlarında 19 duyuru bulunuyor. İlan edilen duyurularda Muğla, Konya, Burdur, Diyarbakır, İzmir, Antalya, İstanbul, Nevşehir ve Tekirdağ illerinde kamu konutu satışı yapılacağı bildirilirken Antalya gibi bazı illerde iki ayrı duyuru bulunuyor. 

Lojman Satışı Yapan Kurumlar

Tekirdağ ilanı SGK İl Müdürlüğü tarafından yayımlandı. Antalya, Nevşehir, Diyarbakır, Burdur lojman satış ilanları ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Milli Emlak Müdürlükleri tarafından yayımlandı. Konya için Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi, Muğla için Yatağan Belediye Başkanlığı, İzmir için Konak Belediye Başkanlığı, Antalya ikinci ilan Gazipaşa Ziraat Odası Başkanlığı, İstanbul için ise Tuzla Belediye Başkanlığı'ndan ilanlar geldi.

Hangi İlde Kaç Lojman Satılacak?

En fazla kamu konutu satış ilanları Diyarbakır İl Milli Emlak Müdürlüğü'nden 55 lojman için olurken Nevşehir için 41 lojman lojman satışı yapılacağı açıklandı. Burdur İl Milli Emlak Müdürlüğü ise 39 kamu konutu satacak. 

İL İL LOJMAN SATIŞ LİSTESİ

19-24 eylül lojman satış listesi19-24 eylül lojman satış listesi 319-24 eylül lojman satış listesi 2

LOJMAN SATIŞ DUYURULARINA ULAŞMAK İÇİN

Lojman satış duyurularını en kapsamlı şekilde incelemek isteyenler yukarıda yer alan kurumların web sitelerini ziyaret edebilirler. Kurumların duyurular bölümünde yada ihale birimi sayfası üzerinden lojman satış ilanları görülür. 

Yukarıda yer alan tabloya ulaşmak isteyenler ise Resmi İlan Portalı Basın İlan Kurumu (ilan gov.tr) adresini kullanabilirler. 

LOJMAN ALMAK İSTEYENLER NELER YAPACAKLAR?

Lojman almak isteyenler öncelikle hangi kurumdan lojman alacaklarsa o kuruma gidecekler. İhale biriminden şartnameyi görecekler. Tüm esasların uygun olması durumunda başvuru işlemleri başlayacak. 

İstekliler lojman satışları için kurumların belirlediği geçici teminat ücretini yatıracaklar. Ücretin ödendiğine dair makbuzu kuruma teslim edecek olan vatandaşlar daha sonra tüzel başvurular için farklı gerçek başvurular için farklı talep edilen evrakları da kuruma iletecekler. Başvuru işlemleri bu şekilde yapılacak olup daha sonra ihaleye katılım sağlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@