BDDK'dan Kredi Kartı Taksitlendirme Süreleri Kararı: İki Katına Çıkarıldı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kredi kartı taksitlendirme sürelerine ilişkin istisnai bir karar alarak kısmi olarak sürelerin iki kata çıkarıldığını duyurdu. 

Finans 29.07.2021 - 17:52 29.07.2021 - 18:00 Engin Uzunoğlu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), geçtiğimiz günlerde selden etkilenen bölgelerde yaşayan vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak kararlar almaya devam ediyor. Son olarak sel bölgelerindeki vatandaşların kredi ve kredi kartı ödemelerine ilişkin olarak bir erteleme kararı verilmişti.

RİZE; ARTVİN VE DÜZCE İÇİN KREDİ KARTI TAKSİTLENDİRME KARARI

Bugün yeni bir açıklama yapan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) sel bölgelerini kapsayacak yeni bir kararın altına imza attı. Bu karara göre Rize, Düzce ve Artvin illerinde yapılacak olan alışverişlerde kredi karlarına uygulşanan taksitlendirme süreleri iki katına çıkarıldı. 

1 Ocak 2022 tarihine kadar geçerli olacak olan bu yeni taksitlendirme süreleri ile bölgede hem vatandaşların hem de esnafların mağdur olmalarının önüne geçilmesi amaçlanıyor. Taksit süreleri bu iller için yeniden belirlendi. 

bddk kredi kartı kararı

SON OLARAK 1 TEMMUZ'DA DEĞİŞTİRİLMİŞTİ

Son olarak 1 Temmuz'da düzenlenen taksitlendirme sürelerine göre  kredi kartı ile altın alımlarında azami 3 ay, mobilya ve beyaz eşya alımlarında azami 9 ay, fiyatı 5 Bin TL'nin üzerinde olan televizyonlar için azami 4 ay taksit yapılabiliyordu.

YENİ TAKSİTLENDİRME SÜRELERİ

Rize, Artvin ve Düzce'de bu alışveriş süreleri altın alımlarında 6 ay, mobilya ve beyaz eşya alımlarında 18 ay, fiyatı 5 Bin TL'nin üzerinde olan televizyon alımlarında ise 8 ay taksitlendirme yapılabilecek. Bu taksitlendirme süreleri 2021 yılının sonuna kadar geçerli olacak.

TÜM TAKSİTLENDİRME SÜRELERİ İKİ KATINA ÇIKARILDI

Öte yandan kredi kartı ile yapılan alışverişlerdeki tüm taksitlendirme süreleri bu illerde yapılacak olan alışverişlerde iki katına çıkarılacak. Bu taksitlendirme sürelerinin artırılması ile bölghede zarar gören ticari hayatın özellikle yakın illerden çekilecek müşterilerle toparlanması bekleniyor. 

BDDK'DAN KREDİ VADELERİ KARARI!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) aynı zamanda krediler ile alakalı da yeni bir karara imza attı. Bankaların Kredi işlemlerine İlişkin Yönetmelik maddesi gereği alınan karara göre kredi vadeleri hem yeni kullanılacak kredilerin hem de yeniden yapılandırılacak kredilerin yönetmelikte belirtilen sürelere tabi olmaksızın ödemesiz dönemlerin uygulanması da dahil olmak üzere bankalarca belirlenecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@