Beatles’ın Almak İstediği Gitar Şeklindeki Ethereal Adası 9 Milyon Euroluk Rekor Fiyatla Satışta!

Corana virüsü salgını sonrasında virüsten kaçmak isteyen kişilerin sığındıkları adalara ilgi artarken bir dönem Beatles grubunun almak için talipli olduğu Yunanistan'da ki Ethereal Adası rekor fiyatla satışa çıktı.

EMLAK MAGAZİN 27.03.2020 - 08:50 15.07.2021 - 00:08 Emlak 365

Corana virüsü salgını sonrasında virüsten kaçmak isteyen kişilerin sığındıkları adalara ilgi artarken bir dönem Beatles grubunun almak için talipli olduğu Yunanistan'da ki Ethereal Adası rekor fiyatla satışa çıktı. Halk arasında Tirinity Adası olarak adanın gitar şeklindeki görüntüsü büyük ilgi uyandırırken doğal güzelliği ve sahip olduğu konumu adanın değerini daha da arttırıyor.

Satılık adalar büyük ilgi görmeye devam ederken özellikle de ekonomik kriz ile boğuşan komşu ülke Yunanistan'da da çok sayıda ada satışa çıkarıldı. TİRİNİTY ADASI 9 MİLYON EURO FİYATLA SATIŞA ÇIKTI! Adanın satış işlemini üstlenen Greece Sotheby’s Uluslararası Realty Gayrimenkul’un satış temsilcisi Savvas Savvaidis “Beatles grubu, satış için oldukça güçlü bir adaydı fakat pazarlık bir türlü sonuçlanamadı.Bildiğiniz gibi tipik Yunan adaları daha kayalıklı ve yaşamaya elverişsiz olabiliyor. Fakat Ethereal Adası yani Trinity Adası olarak bilinen bu sevimli ada, küçük, yemyeşil bitki örtüsü ve dümdüz konumuyla diğer adalardan farklı özellikleriyle öne çıkıyor.Aynı zamanda adada, ulaşımı kolaylaştırmak için hem tekneler hem de helikopterler için beton bir rıhtım da bulunuyor. Atina Uluslararası Havaalanı’ndan yaklaşık 10 dakikalık bir helikopter uçuşu uzaklığında yer alması ise adayı, ideal bir hafta sonu kaçamağı yapmaya yetiyor" diyerek adanın çok sayıda taliplisi olduğunu açıkladı. 

Yunanistan'ın en gözde adaları arasında yer alan adanın satışı için belirlenen satış rakamı ise 9 milyon Euro olarak belirlenmiş durumda. Rekor fiyatla satışa sunulan adanın vaha görünümü ile bölge halkı tarafından cennet olarak anıldığı belirtiliyor. Adada su ihtiyacı kuyudan çekilen suya bağlanmış olan yer altı boruları üzerinden karşılanıyor. Adanın üzerinden bulunan 9 yapı ise patikalar ile birbirine bağlanıyor. Adada yer alan ana yapının ismi Alas olarak anılırken söz konusu yapının da tadilata ihtiyaç duyduğu bu evin tadilatı içinde en az 1 milyon Euro paraya ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor. Yani söz konusu adayı alan kişinin 10 milyon Euro parayı gözden çıkarması gerekiyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@