Bedava Elektrik Kullanırken Para Kazanacaksınız! Güneş Paneli Kurulan Evlerin Çatısı Para Basacak

Enerjide dışa bağımlı olan ülkeler arasında yer alan Türkiye güneş enerjisi santrali kurulumu için teşvikleri arttırdı. Evin çatısına güneş paneli maliyeti düştü, kredi desteği geldi!

Emlak Haberleri 28.09.2021 - 22:11 28.09.2021 - 22:11 Gülcan Özer

Çatıya güneş paneli kurma maliyeti son dönemde yapılan yerli üretim atakları ile düşürken Türkiye enerjide dışa bağımlılığı kırmak için yeni teşvikler ile büyük avantajlar sunmaya devam ediyor. Bir evin elektrik ihtiyacını karşılayacak güneş paneli kuranların sayısı her geçen gün artarken fazla elektrik üreten kişiler ise ürettikleri bu enerjiyi satarak bedava elektrik kullanmanın yanı sıra aynı zamanda ek gelir kazanıyorlar. 

Çatıya güneş paneli kurmak için gerekli belgeler konusunda devlet artık pek çok kolaylık sunarken elektrik dağıtım şirketleri tarafından verilen alım garantisi de vatandaşı rahatlatıyor. Güneş enerjisi paneli kurarak bedava elektrik kullanmak isteyen ancak bunun için yeteri kadar parası olmayan kişilere ise bankalar uygun maliyetlerle kredi desteği sağlıyor. 

ELEKTRİK FİYATLARINA ZAM SONRASI GÜNEŞ PANELİ TALEBİ PATLADI! 

Son dönemde dünyada yaşanan küresel kriz ve enerjide arz sıkıntıları nedeniyle elektrik faturalarına zam üzerine zam gelirken faturalar cep yakıyor. Bu sene kış mevsiminin daha da soğuk geçeceği belirtilirken vatandaş yüksek doğalgaz ve elektrik faturalarına karşı önlem alırken GES projeleri öne çıktı. Bedava elektrik kullanmanın yanı sıra aynı zamanda üretilen fazla elektriği satarak yıllık 10 bin liraya varan tutarda para kazanma imkanı sunan evin çatısına güneş paneli kurma fikri pek çok kişi tarafından araştırılıyor. 

Son yıllarda Türkiye'de verilen teşviklerin artması ile çatıya güneş paneli kurma fikrine daha yakın olan kişilere devlet aynı zamanda ürettikleri fazla elektriği satın alma garantisi de veriyor. Bankalar tarafından da evin çatısına, balkona güneş paneli kurmak isteyen kişilere kredi desteği verilmesi talebi arttırdı. 

çatıya-güneş-paneli-kurarak-para-kazanmak

BALKONA, EVİN ÇATISINA GÜNEŞ PANELİ KURULUR MU, MALİYETİ NE KADAR?

Güneş panelleri boyutlarına göre değişen maliyetlere sahip olmakla beraber en küçük boyutu ile balkona dahi kurulması mümkündür. En düşük kapasiteye sahip olan güneş paneli dahi elektrik faturasına aylık 75 - 100 TL indirim getirir. Biraz daha büyük boyutlu yatırım yapmak isteyenlerin apartmanın çatısına güneş paneli kurmak fikrini hayata geçirmesi durumunda 10 kw Güneş enerjisi kurulum Maliyeti karşılığında aylık 300 - 350 liralık bir kazanç elde etmesi mümkündür. 

Kurulacak olan GES için ödenecek olan güneş paneli fiyatları tercih edilen marka ve panelin üretim kapasitesine göre değişmekle beraber günümüzde pek çok firma çatıya güneş enerjisi paneli kurma maliyeti için ücretsiz keşif hizmeti sağlamakta ve projelendirme yapmaktadır. 

iş-bankası-ges-kredisi

GÜNEŞ ENERJİSİ KREDİSİ 2021! GARANTİ BBVA, ZİRAAT BANKASI, HALKBANK, İŞ BANKASI

Pek çok banka güneş enerjisi paneli kurmak isteyen kişilere kredi desteği sağlarken bu bankalar arasında İş Bankası ve Ziraat Bankası 1 yıl ana para geri ödemesiz 10 yıl vadeli kredi desteği sağlayacağını açıkladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@