Bedelli Askerlik Kredisi veren Tüm Bankalar ve Faiz Oranları

Bedelli askerlik yapmak isteyenler için fiyatlar arttı. Ödemeleri kredi ile yapmak isteyenler için bankaların bedelli askerlik kredilerini araştırdık.

Finans 02.09.2021 - 12:38 02.09.2021 - 12:38 Mustafa KARAGÖZ

Bedelli askerlik için ücretlere temmuz ayında zam geldi. Memur maaşlarına endeksli olan bedelli askerlik ücretine yapılan son zammın ardından Milli Savunma Bakanlığı bir açıklamada bulundu. 31 Aralık 2021 tarihine kadar geçerli olacak yeni zamlı fiyatlar 45 bin 308 TL olarak açıklandı. 

BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİ VEREN BANKALAR

Bedelli askerlik ücretinin 45.308 TL seviyesine kadar yükselmesinin ardından ise kredi olanakları daha fazla araştırılmaya başlandı. Nakit parası olmayan ancak askerliğini bedelli yapmak isteyenler için hem kamu bankaları hemde özel bankalar ihtiyaç kredisi kapsamında kredi sağlıyorlar. Bunların dışında bazı bankalar doğrudan bedelli askerlik hizmetinde bulunacak olan vatandaşlara göre özel bir kredi sağlıyorlar. 

Emlak365.com olarak bizlerde bedelli askerlik kredisi kullanmak isteyecekler için hangi bankaların kredi verdiklerini listeledik. İşte banka banka bedelli askerlik kredisi veren bankalar. 

bedelli askerlik kredisi eylül 2021

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Kamu Bankaları

* Ziraat Bankası

* Halkbank

* Vakıf Bankası

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Özel Bankalar

* Akbank

* Şekerbank

* Kuveyt Türk Katılım Bankası

* Türkiye Finans Katılım Bankası

Albaraka Türk Katılım Bankası

bedelli askerlik kredisi eylül 2021 2

BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİ ÖZELLİKLERİ VE BANKA BANKA FAİZ ORANLARI

Halkbank üzerinden bedelli askerlik kredisi kullanacaklar için ilan edilen aylık faiz oranı yüzde 1.60 olarak duyuruldu. Banka müşterilerine ilk taksit erteleme ve 36 ay vade olanakları sunuyır. Başvurular Halkbank Şubeleri üzerinden yapılacak. Eğer kişi bankada maaş müşterisi ise aylık faiz oranı yüzde 1.54 olarak uygulanacak. 

Vakıfbank ise müşterilerinin bedelli askerlik kredisi kullanımları durumunda yüzde 1.59 faiz oranıyla kredi olanağı sunuyor. Esnek ödeme seçenekleri sunan banka ayrıca 36 ay vade olanağı da sağlıyor. 

Ziraat Bankası'ndan bedelli askerlik kredisi kullanacaklar için ilan edilen eylül 2021 dönemi aylık faiz oranı yüzde 1.54. Diğer tüm bankalar gibi 3 yıllık ödeme planı sunan banka yine müşterilerinin taleplerine göre kredi olanağı sağlamakta.

Diğer bankaların bedelli askerlik kredileri ise güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarına göre belirleniyor. Her banka kendine özgü maliyet planı oluştururken bir çoğu ilk taksit erteleme, aylık kazanç durumuna göre ödeme planı, esnek ödeme seçenekleri imkanları sağlıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@