Bedelli Askerlik Ücretleri Arttı! İşte Ödenecek Yeni Rakamlar

Bedelli askerlik fiyatları memur maaş zam oranlarına göre belirleniyor. Yeni dönem zam oranlarının açıklanmasının ardından 2022'de bedelli askerlik yapacakların ödeyeceği en düşük rakamlar haberimizde

Bedelli Askerlik Ücretleri Arttı! İşte Ödenecek Yeni Rakamlar

Bedelli Askerlik yapacak olan vatandaşlar için tutarlar her 6 ayda bir belirleniyor. Memur maaş katsayısına göre hesaplanan dönem fiyatları Ocak ayında yenilecek. Yeni dönem zam oranlarıyla birlikte zamlanan bedelli askerlik ücretleri 45 bin TL'nin üzerine çıkacak.

ZAMLI BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETLERİ

Bedelli askerlik ücretlrine ilişkin Milli Savunma Bakanlığı, Temmuz 2021 döneminde bir basın açıklamasında bulundu.

İlan edilen basın açıklamasında memur maaşlarına göre artan bedelli askerlik ücretleri 2021 yılının son 6 ayı için 43 bin 151 TL olarak duyuruldu. Söz konusu sistemde vatandaşlar 6 ay askerlik yerine ilan edilen ücrtei ödeyip sdece 28 gün askerlik yapıyorlar. 28 günlük askerlikte vatandaşlara temel askeri eğitimler veriliyor.

Temmuz ayında memur maaşlarına yapılan zam sonrası ilan edilen yeni rakamlar Ocak 2022 dönemine kadar geçerli olacak. 2022 yılının ilk 6 ayında memur maaşlarına yapılacak zam oranları bedelli askerlik ücretlerine yansıyacak.

İlgili mevzuat düzenlemesi kapsamında bedelli askerlik tutarı 240.000 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutar kadardır. İlgili hüküm ile yeni dönemde ödenecek olan bedelli askerlik ücreti 45 bin 300 TL seviyesinde yükselecek.

SONRAKİ HABER