Bekçiler nefesini tuttu! Sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor! Bekçilik sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Binlerce bekçi 13 Temmuz’da yapılan sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Bekçiler merakla, Bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı? Bekçilik sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sorusunun cevabını arıyor.

Gündem 06.08.2019 - 12:50 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Binlerce bekçi 13 Temmuz’da yapılan sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Bekçiler merakla, Bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı? Bekçilik sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sorusunun cevabını arıyor.

Bekçi adayları için kritik güne saatler kaldı. Binlerce aday bekçi olmak için yarın açıklanması beklenen sınav sonuçlarını bekliyor. Sınav sonuçlarının yarın saat kaçta açıklanacağı ise belirsizliğini koruyor.  Bundan dolayı da binlerce aday, Bekçilik sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sorusunun cevap bulmasını bekliyor.BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?Haftalardır süren heyecanlı bekleyişin yarın son bulmasından dolayı heyecanlı olan adaylar dakika dakika sınav sonuçlarının açıklanacağı saati bekliyor. Heyecanlı bekleyişin yarın saat kaçta son bulacağı ise merak konusu oldu.BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?Sınav sonuç bilgileri 07 Ağustos 2019 tarihinden itibaren https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacak. Polis Akademisi tarafından sınav sonuç saati açıklanmazken geçen dönemde sonuçlar akşam saatlerine doğru açıklanmıştı.BEKÇİLİK SINAVI DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILACAK?Bekçilik sınav değerlendirmesi 100 (yüz) tam puan üzerinden gerçekleştirilecek olup doğru cevaplar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alan adayların sınavı geçerli sayılacak. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir. Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 69. maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7. maddesinin ikinci fıkrasına eklenen “Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacak.İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@