Beklenen Kampanya Geldi! Vakıfbank 6 Ay Ertelemeli, 0.96 Faizli Konut Kredisi Veriyor

Ev sahibi olmak isteyenlere Vakıfbank konut kredisi desteği! 6 ay ödemesiz dönemli, kentsel dönüşüm konut kredisi destekleri haberimizde!

Finans 30.07.2021 - 16:35 30.07.2021 - 16:37 Gülcan Özer

Yükselen ev fiyatları en çok ev sahibi olma hayali kuran dar gelirli vatandaşları zora sokarken süreçte bankaların konut kredisi faiz oranlarının da büyük bir hızla yukarı yönlü hareket etmesi kredili konut satışları rakamlarını düşürmüştü. Konut fiyatlarının büyük bir hızla yükselmesi zaten vatandaşın ev alma isteğini azaltırken birde yükselen kredi faiz oranları vatandaşa ikinci darbe olmuştu. 

Süreçte inşaat sektöründen yoğun bir şekilde düşük faizli destek kredisi çağrıları gelmeye  devam ederken Vakıfbank iki farklı konut kredisi kampanyasını duyurdu. Devlet bankaları 2020 senesinde de düşük faizli kredi vereceğini ilan etmiş, ev sahibi olmak isteyenlere yönelik olarak yüzde 0,69 faiz oranı ile 1 sene ertelemeli konut kredisi desteği sağlamıştı. 

VAKIFBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ İLE YÜZDE 0.96 FAİZ ORANI İLE KONUT KREDİSİ DESTEĞİ SAĞLAYACAK! 

Afet riski altındaki yapıların dönüştürülmesini öngören “6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun” kapsamında Vakıfbank konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahiplerine, riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahiplerine ve konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen maliklerine 0.96 seviyesinden başlayan oranlarla konut kredisi desteği sağlayacak. 

kentsel-dönüşüm-kredisi

OYAK VE TSK ÜYELERİNE VAKIFBANK 6 AY ERTELEMELİ KONUT KREDİSİ VERECEK!

120 ay vadeli konut kredisi kullanma imkanı sunan Vakıfbank OYAK üyesi olan müşterilerine 6 ay taksit ertelemeli konut kredisi desteği sağlıyor. Kampanyadan yararlanmak isteyen OYAK üyelerinin sadece yeni konut alımlarını kapsayan kampanyada başvurular şubeler üzerinden kabul edilecek.

oyak-üyelerine-özel-konut-kredisi

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Türkiye'nin en büyük bankaları arasında yer alan ve devlet bankası statüsünde hizmet veren Vakıfbank kredi başvuraları için müşterilerine büyük kolaylıklar sağlıyor. Bazı konut kredisi paketlerinden internet üzerinden ve Vakıfbank mobil şube uygulaması üzerinden de başvuru alan Vakıfbank özel destekli kredi paketleri için ise sadece yetkili Vakıfbank şubeleri üzerinden kredi başvurusu kabul ediliyor. 

Kredi notu ortalaması yeterli düzeyde olan, aylık düzenli belgelenebilir gelire sahip olan kişilere kolay kredi onayı veriliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@