Beklenen Müjdeli Haber Az Önce Duyuruldu: Halkbank ve Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Başvuruları Başladı!

Vatandaşın acil nakit para ihtiyacı her geçen gün artarken 2 kamu bankası elini taşın altına koydu, vatandaşa faizsiz kredi desteği duyuruldu. Ziraat Bankası ve Halk Bankası faizsiz kredi kampanyası!

Finans 12.09.2021 - 09:48 12.09.2021 - 09:49 Gülcan Özer

Koronavirüs salgınının ekonomide yarattığı dalgalanma tüm hızı ile devam ederken enflasyon rakamlarında yaşanan hızlı yükseliş vatandaşın ay sonunu getirmesini daha da zorlaştırıyor. Elektrik, doğalgaz ve su faturaları gelen zamlarla yükselirken kira zamları, marketlerdeki ürünlerin cep yakması gibi nedenlerle ay sonunda bütçesini dengeleyemeyen vatandaşlar yükselen faiz oranlarına rağmen kredi çekmeye devam ediyor. 

Merkez Bankası tarafından atılan parasal sıkılaşma adımları nedeniyle bankaların kredi faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken kamu bankaları süreçte bir kere daha elini taşın altına koydu ve belirli kriterleri taşıyan kişilere faizsiz kredi müjdesi verdi! Ziraat Bankası ve Halkbank faizsiz kredi 2021 kampanya detayları haberimizde! 

ZİRAAT BANKASI 150 BİN LİRAYA KADAR FAİZSİZ KREDİ VERİYOR! 

Ziraat Bankası faizsiz kredi kampanyası için yeni bir güncelleme yayımladı. Yapılan kampanya güncellemesi ile "Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var" diyen kişilere 150 bin liraya kadar sıfır faizli kredi desteği sağlanacağı ilan edildi. 

Son dönemde köylerden şehirlere yaşanan göçü engellemek, tersine göç başlatmak ve hayvancılığı desteklemek amacı ile verilen kredide ilk başvurular 2020 senesinin Eylül ayında başlamıştı. Ziraat Bankası ile Valilikler arasında imzalanan protokol kapsamında kredi desteği alacak illerin sayısı her geçen gün artmaya devam ederken küçükbaş hayvan sayısını 100 baş ve üzerine çıkaran hayvan yetişticilerine 7 yıl vadeli ilk 1 senesi ödemesiz dönemli faizsiz kredi veriliyor. 

köyümde-yaşamak-için-bir-sürü-nedenim-var

Söz konusu kredinin başvuraları illerde ve ilçelerde bulunan Tarım Orman Genel Müdürlükleri üzerinden yapılıyor. 

HALKBANK FAİZSİZ KREDİ 2021 VE SIFIR FAİZLİ ESNAF KREDİLERİ KAMPANYALARI HANGİLERİ?

Halk Bankası esnaf kredileri ve kadın girişimcilere özel destek paketleri ile müşterilerine sıfır faizli kredi desteği  sağlıyor. Başlatılan kampanyalar kapsamında tam 4 kredi seçeneği sunuluyor. Bu paketlerden yararlanan kişiler faizsiz kredi kullanabiliyor.

halkbank-esnaf-kredisi

Halkbank Genel Müdürlü Osman Arslan tarafından yapılan açıklama ile "Kadın girişimcilerimiz ayrıca, Hazine ve Maliye Bakanlığı destekli sıfır faizli kredilerden de faydalanabilmektedir. Örneğin; genç kadın girişimci, esnaf ve sanatkarlarımız için 100.000 TL limitli;  en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip kadın girişimci, esnaf ve sanatkarlarımız içinse 225.000 TL limitli, sıfır faizli kredi kullanma imkanı sunuyoruz" diyerek girişimci, esnaf ve kadınlara faizsiz kredi verdiklerini duyurmuştu. Söz konusu kredi kampanyası için başvurular Halkbank şubeleri üzerinden yapılabiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@