Belediye Başkanından Aşı Olmayan Çalışanlara İşe Gelmeyin Mesajı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in aşı olmayan personellerine işe gelmeyin mesajı attığı öğrenildi. Yücel aşı olmayanların 3 ay ücretsiz çıkarılmasına yönelik öneri sunduğu da ortaya çıktı.

Belediye Başkanından Aşı Olmayan Çalışanlara İşe Gelmeyin Mesajı

Koronavirüs salgını kapsamında aşılama konusunda nasıl bir yasak veya tedbir uygulanacağına ilişkin iddialar netlik kazanmadı. Salgında oluşan günlük vakalara göre karar verecek olan uzmanlar, önlem yada teşvik uygulanması konusunda son kararı açıklayacaklar.

HERŞEY KABİNE TOPLANTISINDA BELLİ OLACAK

Aşılama oranlarında yaşanan hız kaybı ve yeterince toplumsal bağışıklık kazanılmamış olması uzmanları endişelendiriyor. Öyle ki aşı hakkı olmasına rağmen halen aşı olmayanların sayısı 19 milyon civarında. Hiç aşı yaptırmayan kesimin aşı zincirine katılmaları için ise önümüzdeki kabine toplantısı belirleyici olacak.

Aşı olmayanların sosyal hayattan kısıtlanmaları, seyahat kısıtlaması, AVM, konser, sinema gibi etkinliklere girmemesi gibi seçenekler gündemde. Bunun dışında aşı olmayanlardan sürekli PCR test sonucu talep edilmesi tüm bunların aksine teşvik uygulanması önerileri de masada olacak.

Tüm öneriler ise Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde belli olacak. Kabine toplantısının 16 Ağustos Pazartesi yada 23 Ağustos Pazartesi günü yapılması bekleniyor. Kabine sonrası ise Cumhurbaşkanı Erdoğan kararları açıklayacak.

ALANYA BELEDİYE BAŞKANINDAN MEMURLARA İŞE GELMEYİN MESAJI

Aşılama konusunda henüz resmi karar olmamasına rağmen bazı belediyeler ve bazı özel sektör firmaları aşıyı zorunlu kıldı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'de personellerine göndermiş olduğu mesajında süre vererek aşı olunmasını istedi. Aşı olmayanların ise işe gelmemelerini söyleyen Murat Yücel, işe gelmeyenler için ücretsiz izin formülünü sundu. Sabah'ta yer alan habere göre Yücel gönderdiği mesajında "16/08/2021 e kadar aşısını yaptırmayan işe gelmesin gelecek olursalar da 3 aylık ücretsiz izine çıkartalım" ifadelerini kullandı.