Belediye Borcunu Ödeyemedi, Samsun Atakum Seyir Terası İcradan Satışa Çıktı!

Temizlik hizmeti aldığı şirkete borcunu ödeyemeyen Samsun Atakum Belediyesi icralık oldu. İcra nedeniyle belediyeye ait olan seyir terası icradan satışa çıkarıldı!

Emlak Haberleri 03.09.2021 - 10:45 03.09.2021 - 10:48 Gülcan Özer

Atakum Belediyesi Seyir Tesisi belediyenin borçlarını ödeyememesi nedeni ile icradan satışa çıkarıldı. İddialara göre bir önceki belediye yönetiminin borçlarını ödemekte zorlanan yeni belediye yönetimi sık sık icra işlemleri ile muhatap olmak zorunda kaldı. 

Bu kapsamda son olarak belediyenin temizlik hizmeti aldığı şirkete ait olan borcunu ödeyemeyen belediye bu nedenle icralık oldu. Borcunu ödeyemeyen belediyeye ait olan Atakum Belediyesi Seyir Tesisi icradan ihale ile satışa çıktı. 

MEZATTAN SATILACAK! 

Verilen ilan kapsamında Atakum Belediyesi Seyir Tesisi için 27 Ekim 2021 tarihinde saat 10:0'da Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu’nda ihale yapılacak. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise icra yolu ile tesisin satışa çıkarılmasına tepki gösterdi. 

Cumhuriyet Gazetesi tarafından yapılan habere göre tesise dev bir bez afiş astıran Belediye Başkanı Deveci “Atakum Belediyesi’nin personel yemekhanesi, koronavirüs hastalarına ulaştırılan yemeklerin ve âdet olduğu üzere cenaze evi ile konuklarına ikram edilen yemeklerin yapıldığı, aşçılık kursu öğrencilerinin eğitim gördüğü, halka ikram edilen yemek bedelleri belediye meclis kararıyla tespit edilmiş olan bu sosyal tesis, icra mahkemesi kararıyla satılıyor.

Bir tesisin kamu hizmet kurumu olması için daha ne gerekecek?” diyerek tesisin kamu hizmet kurumu kapsamına girdiğini belirterek icra yolu ile satışına karşı çıktı. Yapılan icra işleminde art niyet arayan Başkan Deveci amacın halka hizmeti engelleyerek belediyeyi köşeye sıkıştırmak olduğunu iddia etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@