Belediye Düğmeye Bastı! Bu İlçede Yaşayanlar Ekmeği 1.25 TL'den Satın Alacak!

Ekmek fiyatlarının zamlanmasından sonra fırınlara talep azalırken, Sancaktepe belediyesi ilçede anlaşmalı marketlerde ekmeğin 1.25 TL'den satılacağını duyurdu.

Gündem 07.01.2022 - 09:51 07.01.2022 - 09:51 Büşra Uluşen

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ekmek fiyatlarına yapılan zam sonrasında her vatandaşın ucuz ekmeğe ulaşabilmesi amacıyla halk ekmek büfelerinde ekmek fiyatı stoklar tükenene dek 1.25 TL'den satışa sunmuştu. 

Sancaktepe Belediyesi, İBB'den sonra harekete geçerek anlaşma sağladığı market ve bakkallarda ekmeğin 1.25 TL'den satılacağını açıkladı. Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, İBB'nin ucuz ekmek satması nedeniyle ekmek bayilerinde oluşan uzun kuyrukları eleştirerek, Sancaktepe halkının kuyruğa girmek zorunda kalmadan market ve bakkallardan ucuz ekmek temin edebileceğini belirtti.

sancaktepe belediye başkanı

SANCAKTEPE'DE EKMEK 1.25 TLDEN SATILACAK

Sancaktepe ilçesinde bulunan birçok market ve bakkalla anlaşma sağlandığını belirten Şeyma Döğücü Fırıncılar Odası ile de anlaştıklarının altını çizerek: ''Sancaktepe'nin bakkallarında, marketlerinde, anlaştığımız noktalarda vatandaşımız ekmeği 1.25'ten alma imkanına sahip olacak. Bundan sonra Sancaktepeli hemşehrilerimiz artık kuyruğa girmek zorunda kalmadan, mahalle bakkallarından halk ekmek fiyatına ekmeklerine kavuşacaklar'' dedi. 

İBB'nin yeterli ekmek üretmediğini iddia eden Şeyma Döğücü, ilçede günde bir sefer ekmek dağıtımı olacağını, talebe göre miktarın artırılabileceğini söyledi. 

HALK EKMEK HÂLÂ 1.25 TL

Mahalle bakkalları ve marketlerde yapılan ekmek fiyatı düzenlemesine öncü olan Sancaktepe belediyesinden sonra vatandaşlar diğer belediyelerden de aynı davranışı bekliyor.

Temel tüketim ürünlerinin başında gelen ekmeğe un fiyatlarının artması nedeniyle geçtiğimiz aylarda zam yapılmış, fırın ve marketlerde ekmek 2.25 TL ila 3 TL arasında satılmaya başlamıştı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşların ucuz ekmek almaya devam etmesi amacıyla un stokları tükenene kadar halk ekmek bayilerinde ekmeği 1.25 TL'den satmaya devam edeceğini açıklamıştı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@