Belediye Elindeki Arsaları Elden Çıkarıyor! 477 m2, 513 m2, 605 m2 Arsalar Listede Fiyatlar Açıklandı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile 10 adet arsayı satışa çıkardığını duyurdu. Belediye tarafından gerçekleştirilecek satışlarda fiyatla 100 bin TL üzerinde.

Emlak Haberleri 19.11.2021 - 15:02 19.11.2021 - 15:02 Mustafa KARAGÖZ

Turizm Bölgelerinden olan ve Aydın'da bazı arsalar belediye tarafından satışa çıkarıldı. 

Birikimi olan yada taksitle arsa yatırımı yapmak isteyecekler için önemli bir fırsat sunan belediye başkanlığı, ihale gününe kadar başvuru toplayacağını açıkladı. Daha sonra ihale ile satış işlemleri gerçekleştirilecek. 

AYDIN'DA BELEDİYEDEN ARSA SATIŞLARI! M2 FİYAT LİSTESİ İLAN EDİLDİ

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından ilana çıkarılan 10 adet arsanın 3 tanesi Efeler ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde yer alıyor. 1 arsa Ata Mahallesinde bulunurken geri kalan tüm arsalar Orta mahallesinde yer alıyor.

Satışı yapılacak arsaların tamamı tam hisseli arsalar. m2 büyüklüklerine bakılacak olursa en küçük arsa 210 m2 büyüklüğünde olurken en büyük arsa 605 m2 civarında. Arsalar için ilan edilen fiyat listesinde arsanın büyüklüğü ve konumuna göre fiyatlar değişiyor. En ucuz arsa ise 139 bin 700 TL'den listede.

Aydın'dan Arsa Yatırımı Yapmak İsteyecekler için Fiyat Listesi

Aşağıda yer alan tabloo üzerinden arsaların konumları ada parsel numaları fiyatları incelenebilir. 

aydın bb arsa satışı

Belediye başkanlığı söz konusu arsaların satışlarının 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile satılacağını  açıkladı. İhaleye katılamk isteyenler için başvurular 1 Aralık tarihine kadar alınacak. Başvuru işlemleri tamamlanmadan ihaleye katılım sağlanmaz. Başvurular ise evrak teslimi ile belediyenin her bir arsa için ayrı ayrı ilan ettiği geçici teminat bedelinin ödenmesiyle yapılacak. 

İHALEYE KATILACAK OLANLAR

Arsa almak isteyenler Büyükşehir Belediyesine borcu bulunmadığına dair yazı, Nüfus cüzdanı fotokopisi (TC kimlik nolu), İkametgah ilmühaberi, İletişim bilgileri beyanı, İhale dokümanının satın alındığına dair belge,  %3 geçici teminat bedelinin yatırıldığına dair dekontu, Vekaleten katılacaklar vekaletname aslı ve noter tasdikli örneği ile başvurularını yapacaklar. 

Tüzel olarak yapılacak başvurular ise belediyeden alınacak şartnamede yer alan evrakların tamamının teslim edilmesiyle yapılacak. 

İhale adresi Güzelhisar Mahallesi İstiklal Caddesi No:4 adresindeki Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası 6.katındaki Encümen toplantı salonu olarak açıklandı. İhale işlemleri ise 1 Aralık 2012 tarihinde saat 12.00'de başlayacak. Her bir arsa için ayrı ayrı ihale düzenlenecek. En yüksek teklifi verenler arsayı alacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@