Belediye İki Mahalle Arasına Merdiven Yerine 38 Metrelik Dev Kaydırak Yaptı!

Eğimli yolların en büyük sorunu olan merdiven çıkma sorununu çözmek isteyen belediye merdiven yerine kaydırak yaptı, 10 dakikalık yol birkaç saniyeye düştü! İspanya'da son derece dik olan yokuştan inişi kolaylaştırmak isteyen belediye yönetimi farklı bir çözüm geliştirdi.

EMLAK HABERLERİ 22.05.2019 - 15:53 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Eğimli yolların en büyük sorunu olan merdiven çıkma sorununu çözmek isteyen belediye merdiven yerine kaydırak yaptı, 10 dakikalık yol birkaç saniyeye düştü!

İspanya'da son derece dik olan yokuştan inişi kolaylaştırmak isteyen belediye yönetimi farklı bir çözüm geliştirdi. Yokuşa merdiven yapmak yerine 38 derece eğime sahip olan dev bir çelik kaydırak yapan belediye 10 dakikalık yolu birkaç saniyeye düşürmeyi başardı. Ömrü Sadece 24 Saat Oldu! Açılış töreni ile kaydırağı denemeye gelen pek çok mahalle sakini kaydıraktan adeta uçarcasına indi. Toplam uzunluğu 38 metre olan kaydıraktan inen kişilerin deyim yerindeyse "yere çakılması" nedeni ile dev kaydırak açılışından birkaç saat sonra olay yerine gelen belediye görevlileri tarafından kapatıldı.Sadece bir gün boyunca kullanılsa da kaydırak çevre sakinleri tarafından büyük ilgi gördü. Özellikle de kaydırağı kullanan gençlerin çok memnun olduklarını dile getirmeleri dikkat çekerken daha üst yaş grubu üyeleri ise tehlikeli olduğu için kaydırağın iptal edilmesini istedi. Konu hakkında açıklama yapan Belediye ise kaydırağın incelenmesi için çalışma başlattıklarını, güvenlik incelemesi sonrasında kaydırağın yeniden hizmet vermeye başlayacağını duyurdu. Perşembe günü açılan kaydırak ilk gün binden fazla kişi tarafından kullanılırken ciddi bir yaralanma olayı olmadığı açıklandı. Ancak yapılan kamera çekimlerinde kaydırağı kullanan bir kadının inerken resmen uçarak yere çakıldığı görüntülendi. Kaydıraktan düşen kadın sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda iki metre uçtuğunu iddia ederek "Kaydırak berbat. Denedim ve her yerim yara bere içinde. İki metre uçtum ve polisler beni görünce gülmeye başladılar" iddiasında bulundu. Emlak365.com 
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@