Belediye İşçilerine 2022'de 5.000 TL'lik Asgari Ücret Müjdesi

İstanbul Sarıyer Belediye Başkanlığı ile DİSK arasında imzalanan sözleşme kapsamında belediye işçileri için asgari ücret 5.000 TL'ye çıktı. Alınan karar sonrası ise resmi açıklama Şükrü Genç'ten geldi

Gündem 27.10.2021 - 17:41 27.10.2021 - 17:41 Mustafa KARAGÖZ

2022 yılı asgari ücret görüşmeleri öncesinde belediyeden örnek karar çıktı. Belediye bünyesinde çalışan işçiler için imzalanan toplu iş sözleşmesinde maaşların 5.000 TL'ye yükseltildiği bildirildi. 

BELEDİYE İŞÇİLERİNE ÖDENECEK ASGARİ ÜCRET 5.000 TL OLDU

İstanbul Sarıyer Belediye Başkanlığı ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.  Anlaşma sonrası toplu iş sözleşmesi için tören düzenlendi. Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası önünde gerçekleştirilen tören sonrası Belediye Başkanı Şükrü Genç, işçiler için alınan kararı duyurdu. 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç sözleşmenin ardından yaptığı konuşmasında her zaman işçinin ve emeğinin yanında olduğunu söyledi. Çalışanlar ile birlikte pomuz omuza yürüdüklerini vurgulayan Şükrü Genç, çalışanların her türlü provakasyona karşı dimdik durduklarını söyledi. Bu tavırlarından işçilere teşekkür eden Genç şu ifadeleri kullandı. 

5.000 TL Maaş

5.000 TL aylık asgari ücret kararına dair Sarıyer Belediye Başkanı "Bu toplu sözleşme çok başarılı şekilde sonuçlandı. Herkese örnek olmalı. Burası bir devlet kurumu, bu nedenle her şeyin cevabının bulunacağı bir toplu sözleşme yaptık. Şimdi bizim belediyede asgari ücret 5 bin TL oldu. Ama keşke dolar da 1 TL olsaydı" ifadelerini kullandı. 

DİSK ile Sarıyer Belediyesi tarafından gerçekleştirilen iş sözleşmesi görüşmesi sonrası düzenlenen imza törenine Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Chp İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan'da katıldılar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@