Belediye Taşeron İşçilerine 2020'de Yüzde 27 Zam Müjdesi

Belediyelerde çalışan personellere emsal olabilecek bir zam kararı geldi. İlçe belediye başkanlığı bünyesinde çalışan işçilerin maaşlarına yönelik zam kararı için yapılan TİS görüşmelerinde yüzde 27 zam müjdesi çıktı.

GÜNDEM 28.01.2020 - 10:33 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Belediyelerde çalışan personellere emsal olabilecek bir zam kararı geldi. İlçe belediye başkanlığı bünyesinde çalışan işçilerin maaşlarına yönelik zam kararı için yapılan TİS görüşmelerinde yüzde 27 zam müjdesi çıktı.

Bilecik Pazaryeri İlçe Belediye Başkanlığı ile Belediye İş Sendikası arasında belediye çalışanları için Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri gerçekleştirildi. Belediye başkanlığı ile işçiler arasında gerçekleştirilen görüşmelerden ise işçileri memnun eden bir zam kararı alındı. TAŞERON İŞÇİLERE YÜZDE 27 ZAM MÜJDESİBelediye bünyesinde çalışan işçiler için 2020  yılı için yüzde 27 oranında zam yapılmasına karar verildi. 2020 yılının başında asgari ücrete yapılan yüzde 15'lik oranın üzerinde olan bu zam kararına ise işçiler sevindi. Bilecik Pazaryeri İlçe Belediye Başkanlığı ile Belediye İş Sendikası arasında imzalanan TİS sonrası ise açıklamalar geldi. Bilecik Pazaryeri İlçe Belediye Başkanı Zekiye Tekin belediye çalışanlarının maaşlarına yönelik alınan zam kararına dair yapmış olduğu konuşmasında, çok zengin bir belediye olmadıklarını ama çalışanların kıymetini bildiğini ifade etti. Bu kapsamda sendika yapılan anlaşmaya değinen Zekiye Tekin, "sendika ile gayet güzel bir şekilde orta yolda buluştuk. Birbirimizin kıymetini bilerek çalışacağız. Herkes işini düzgün yaparsa hiçbir problem yaşamayız. İmzaladığımız sözleşme hepimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. Belediye-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Recep Moripek ise belediye imzalanan yüzde 27'lik zam kararı sonrası yapmış olduğu konuşmasında şu sözleri paylaştı. “Bu sözleşmede belediye başkanımız taşın altına elini koydu, koşulları yapılabilecek maksimum seviyeye getirdi. Güzel bir sözleşme yaptık, koşulların düzeldiği konusunda huzurluyum. Bu sebepten ötürü belediye başkanıma çok teşekkür ediyorum”Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@