Belediyeden 9 adet konut 6 adet küçük sanayi alanı imarlı satılık arsalar

Uşak belediyesine 15 adet arsa satışa çıkardı. Konut ve küçük sanayi alanı imarlı arsalardan almak isteyenler için fiyat listeleri belediye satış kılavuzunda duyuruldu.

Emlak Haberleri 13.05.2022 - 17:49 13.05.2022 - 17:49 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Uşak Belediye Başkanlığı kent merkezi Çevre Mahallesinde arsa satışı yapacak. 9 adet konut imarlı satışı yapacak olan belediye 6 adette ticari alan imarlı arsayı ihaleye çıkaracak. Satış işlemleri hakkında bireysel başvuru yapacak olan vatandaşlar ile tüzel başvurular için şirketleri bildiren belediye başkanlığı detayları açıkladı. Uşak Belediyesi satış duyurusunda "Mülkiyeti Belediyemize ait, aşağıda adresi, türü, paftası, ada-parselleri, bağımsız bölümleri ve m² leri belirtilen taşınmazlar 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45nci maddesi gereği Açık Artırma Teklif Usulü ihalesi ile satışa çıkarılmıştır." bilgilerini verdi. 

BELEDİYEDEN SATILIK ARSALAR

Arsa almak için belediyenin duyurusuna ilgi gösterenler için en önemli detay fiyat bilgisi. Belediyenin ilanına ilişkin tabloyu aşağıda aktardık. Tabloda da yer alan bilgilere göre; 1220 m2 arsa için 950 bin TL, 613 m2 arsa için 420 bin TL, 543 m2 arsa için ise 395 bin TL muhammen bedel açıklandığı görülüyor. Konut imarlı ve ticari alan imarlı arsalar için tüm fiyat listesi şu şekilde;

uşak belediyesi imarlı arsa satışı

Uşak Belediyesi tarafından satışa çıkarılan arsalar kendisine uygun olanlar başvurularını belediyenin emlak ve istimlak müdürlüğüne yapacaklar. Başvuru işlemleri şahsen yapılacak ve evrak teslimi olacak. 

Bireysel başvurularda kurum; İkametgâh ilmühaberi ile nüfus cüzdan sureti, Vekâleten girecekler ise noter tasdikli vekâletname, Belediye Gelir Tahakkuk Şefliği Sicil Servisinden Borcu Yoktur Belgesi, Şartname Bedeli Alındı Makbuzu, Yatırılan Geçici Teminat Makbuzu evrakları ile başvuru yapılacağını açıkladı. 

Tüzel başvurularda ise; İhale tarihi itibari ile tüzel kişiliği temsile haiz şahısları gösterir belge (Yetki Belgesi), Noter tasdikli İmza Sirküleri, Ticaret ve Sanayi Odasından Oda Kayıt Sicil Belgesi, Belediye Gelir Tahakkuk Şefliği Sicil Servisinden Borcu Yoktur Belgesi, Şartname Bedeli Alındı Makbuzu, Yatırılan Geçici Teminat Makbuzu evrakları teslim edilecek. 

İhaleye başvuru aşamasında geçerli olacak şartnameye ulaşmak isteyenler; Sarayaltı Mahallesi Ramazan Akar Sk. A-Blok No:3 adresinde bulunan Uşak Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden 300 TL karşılığında alacaklar. Şartnamede tüm esaslar bildirilirken ödeme yöntemlerine ilişkin bilgi verildi. Daha detaylı bilgi isteyenler belediyenin web sitesini ziyaret edebilirler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@