Belediyeler Haftalık İlanları Yayımladılar! İhaleyle Dükkan Satıyorlar

Belediye başkanlıkları ve benzeri kamu kurumları dükkan ve işyeri satışı yapıyorlar. Mart ayının kalan bölümünde gerçekleştirilecek satışlar için çok sayıda duyuru bulunuyor.

Belediyeler Haftalık İlanları Yayımladılar! İhaleyle Dükkan Satıyorlar

Kamu kurum ve kuruluşları ile belediye başkanlıklarının ihale ilanlarını düzenli bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz. Mart ayının üçüncü ve dördüncü haftasında gerçekleştirilecek ihalelere dair son duyurular ile ihalelere başvuru yapacaklar için sürecin nasıl işleyeceğini başvuruların nasıl yapılacağını adım adım aktarıyoruz.

KAMUDAN SATILIK İŞYERİ, DÜKKAN İHALE DUYURULARI

Kamu kurumları tarafından yayımlanan ihale ilanlarında en önemli detayların başında, duyuruların tek bir il için olmadı. Türkiye geneli çok sayıda şehir hatta aynı şehir içerisinde farklı ilçeler için duyurular yayımlanabiliyor. İşyeri ve dükkan kiralanması için yayımlanan duyuruların çok büyük bir kısmı belediye başkanlıkları tarafından yayımlanır.

Belediye başkanlıkları iş hanları, işyeri merkezleri yada belediye dükkanları kapsamında hem satış hemde kiralama için ihale düzenlerler. Kiralık işyeri duyuruları ticari faaliyette bulunacaklar için yakından takip edilirken satılık işyeri duyuruları genellikle yatırım amaçlı takip edilir.

GÜNCEL LİSTE

Mart ayı içerisinde yayımlanmış ve başvuruları halen devam eden çok sayıda işyeri kiralama duyurusu bulunuyor. Farklı il ve ilçelerde yer alan kurumların duyurularını sizlerle paylaşıyoruz. İşte son yayımlanan en güncel satılık işyeri ihale duyuruları.

TOKİ Başkanlığı İstanbul'da farklı özelliklerde işyeri satışı yapacağını duyurdu.

Konya Merak Belediye Başkanlığı 7 adet taşınmaz satışı yapacak.

Beypazarı Belediye Başkanlığı 176 metrekare dükkan satıyor.

Elbistan Belediye Başkanlığı 155 metrekare işyeri satıyor.

Antalya Kurumlar Vergi Dairesi dükkan satıyor.

Körfez Belediye Başkanlığı 10 adet işyeri satıyor.

Erzurum Belediye Başkanlığı işyeri satışı yapıyor.

Bolu Belediye Başkanlığı işyeri satışı yapıyor.

Biga Belediye Başkanlığı işyeri satışı yapıyor.

KGM 6. Bölge Müdürlüğü un fabrikası satıyor.

Zeytinburnu Vergi Dairesi 12 metrekare dükkan satıyor. İzmit Belediyesi natamam işyeri satıyor.

Etimesgut Belediyesi 5 adet büfe yeri kiraya verecek.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İhalelere katılacak olanlar kurumlarla ile doğrudan iletişime geçecekler. Belediye başkanlıkları için emlak müdürlüklerine gidecek olan vatandaşlar ihale şartnamesine ulaşacaklar. Daha sonra ihale şartnamesinde yer alan evraklar, geçici teminat bedeli ve ihale tarihine göre başvurular yapılacak. Başvuru işlemlerinin son aşaması evrakların kuruma teslimi.

İhale Süreci

Başvuru işlemlerini tamamlayan istekliler daha sonra ihale sürecine dahil olacaklar. İhaleye katılacak olan vatandaşlar tekliflerini sunacaklar. En yüksek teklifi veren işyerini almaya hak kazanacak.