Belediyelerden Gıda, Erzak, Kırtasiye Yardım Paketi Eylül 2021 Başvuruları

Belediye başkanlıklarının 2021 yılı Eylül ayı yardım paketi başvuruları başladı. Başvurular gıda, erzak, yardım ve kırtasiye paketi olarak veriliyor.

Belediyelerden Gıda, Erzak, Kırtasiye Yardım Paketi Eylül 2021 Başvuruları

Okulların başlamasına çok kısa bir süre kalmış olması nedeniyle ekonomik olarak zor durumda bulunan ailelere belediyeler yardım elini uzatıyor. Çok sayıda belediye başkanlığı çocuğu olan aileler için gıda ve erzak paketlerinin yanında kırtasiye paketi de veriyor.

BELEDİYELERİN 2021 EYLÜL YARDIM PAKETİ BAŞVURULARI

Belediyelerden yardım paketi almak isteyen aileler için başvurular iki farklı şekilde yapılabilir. Birincisi vatandaşlar kendi yaşadıkları ilçe belediye başkanlıklarına giderek yardım programlarının kapsamını öğrenebilir ve başvurularını yapabilirler. İkinci başvuru yöntemi ise il belediye başkanlıklarının yardım programları için olabilir.

Büyük Kentlerde Özel Yardım Paketleri Var

Özellikle milyonlarca kişinin yaşadığı İstanbul, Ankara, İzmir ve benzeri büyük kentlerde belediye başkanlıklarının ihtiyaç sahipleri için sunudğu çok özel yardım kampanyaları bulunuyor. Söz konusu destekler kaymakamlık destekleri olarak bilinen desteklerin dışında belediyelerin özel yardım programlarıdır.

Örneğin İstanbul Büyükşehir Belediyesinden gıda, erzak ve yardım kolisi başvurusu yapmak isteyen bir aile ister belediyeye giderek şahsen başvuru yapabilir isterse de ALO 153 numaralı telefondan başvurularını yapabilir. Bazı belediye başkanlıkları online kanallar yani internet üzerinde de başvuru kabul ediyor.

Online başvuru ekranında vatandaşlardan ad soyad çalışma bilgileri kişisel bazı veriler ile ikamet gibi temel bilgilerin yer aldığı formun doldurulması isteniyor. Form doldurma işlemi sonunda ise başvurular tamamlanıyor. Ardından inceleme süreci başlıyor. İnceleme sürecinin sonunda ise onay verilirse destek paketi kişinin adresine gönderiliyor.

SONRAKİ HABER