Belediyelere KPSS'siz İşçi Memur Alımları 2021 Eylül! 33 İl için İş İlanı Duyurusu

Belediye başkanlıkları yayımladıkları duyurular ile personel alımı yapacaklarını duyurdular. KPSS'siz yapılacak olan personel alımlarında hem memur pozisyonları hemde işçi kadroları bulunuyor.

Emlak İş İlanları 07.09.2021 - 16:10 07.09.2021 - 16:10 Mustafa KARAGÖZ

Türkiye İş Kurumu üzerinden çok sayıda kamu kurumu KPSS'siz personel alımı için yeni duyurular yayımladı. 

Çok sayıda meslek grubu için yayımlanan personel alım ilanında farklı illerde personel alımları olacağı duyuruldu. Listede yer alan şehirler ve alım yapılacak personel kadrolarına dair detaylar şu şekilde;

BELEDİYELERE KPSS'SİZ MEMUR VE İŞÇİ ALIMI YAPILACAK

İŞKUR üzerinden ilan kurum dışı personel alımları kapsamında yayımlanan duyurularda hem memur hemde işçi alımları olacak. Toplam 33 şehir için ilan yayımlanırken bazı şehirlerde birden fazla iş ilanı yayımlandı. İlçelelere de yapılacak personel alımlarında memur alımları aşağıda yer alan illerde olacak. 

Aydın, Aksaray, Denizli, Bilecik, Muğla, İstanbul, Samsun, Çanakkale, Afyonkarahisar, İzmir, Sivas, Manisa, Eskişehir, Kayseri, Burdur, Zonguldak, Bursa, Tekirdağ, Adana, Erzurum, Kocaeli, Yozgat, Çorum, Sakarya, Antalya, Kahramanmaraş, Mersin, Kırklareli, Hakkari, Sivas, Ordu, 

PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

KPSS'siz memur veya işçi alımlarında en önemli koşullar mesleki özellikleri sağlamak. Kurumlar mesleki özellikleri sağlayan adaylar arasından en uygun olanı istihdam ederler. Bu kapsamda mesleki özelliklere sahip olmak, öğrenim şartını sağlamak, mesleki deneyime sahip olmak en önemli koşullardır. Bunların dışında adayların kamu kurumlarına memur alımlarında aranan başvuru şartlarını sağlamaları gerekiyor. Ayrıca bazı kurumlar personel alımlarının sadece il sınırları içerisinde oturan adaylar arasından olacağını duyurdu. Başvuru öncesinde adayların ikamet şartı olup olmamasına dikkat etmeleri gerekiyor. 

BAŞVURU SÜRECİNE DİKKAT

Belediyelerin ve diğer kamu kurumlarının kurum dışı personel alım ilanlarına başvurular için birkaç günlük başvuru süreci veriliyor. Adayların başvuru sürecine çok dikkat etmeleri gerekiyor. Bazı ilanlarda sadece 1 günlük süre hakkı tanınırken adayların tüm bu süreç içinde başvurularını yapmaları gerekiyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Personel alımları için başvurular belediyelere şahsen yapılır. Belediye başkanlıkları bazı evrak listesi yayımlarlar. Adaylardan tüm bu evrak listesinin tamamlanmasını istenirken ikinci aşama olarak belirlenen başvuru tarihleri arasında belediyeye teslim edilmesi gerekiyor. Bazı kurumlar online başvuru yöntemini tercih edebiliyor. Bu durumda belediyeye ait bir internet adresi veren kurumlar verilen adres üzerinden başvuru formu doldurulmasını istiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@