Bendeki Leş Sayısı 16 Diyen Makinistin Yorumuna Tepki Yağdı!

Türkiye dün Tekirdağ'da yaşanan tren kazası sonrası vefat eden 6 kişi için yas tutarken TCDD'de görevli olan bir makinist tarafından yapılan yorum sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

Gündem 05.09.2021 - 14:00 05.09.2021 - 14:06 Gülcan Özer

Tekirdağ'da dün yaşanan tren kazası sonrasında 6 vatandaşımız hayatını kaybederken 7 kişi ise yaralanmıştı. Gelen kaza haberi sonrası Türkiye yasa boğulurken TCDD'de makinist olarak görev alan M.AK. tarafından yapılan sosyal medya paylaşımı büyük bir tepki oluşmasına neden oldu. 

Hatırlanacağı üzere dün Tekirdağ'ın Ergene ilçesine bağlı Velimeşe Mahallesi'nde hemzemin geçitten geçiş yapan Edirne'den Çerkezköy yönüne giden 13001 sefer sayılı yük treni fabrika servis minübüsüne çarpmıştı. Hızla hemzemin geçite giren trenin altında kalan servis minübüsü bir süre sürüklenmiş, minübüste bulunan 6 vatandaşımız hayatını kaybetmişti. 

TREN KAZASINA MAKİNİSTTEN İĞRENÇ YORUM: BENDEKİ LEŞ SAYISI 16!

Kazanın duyulmasının ardından sosyal medyada vatandaşlar üzüntülerini dile getirirken İzmir'de görevli olduğu öğrenilen TCDD Makinisti M.A.K. tarafından yapılan yorum büyük tepki topladı. Kaza haberinin altına yorum yapan M.A.K. "Bendeki leş sayısı 16, 6 daha lazım iki takım kurmam için" yorumunu yazarken yorumunun heman altına gelen "Böyle yorumlar yaparak tepki toplama kardeşim" uyarısına ise "önemli değil abim" karşılığını verdi. 

Gelen yoğun tepkiler üzerine yaklaşık 6 saat sonra M.A.K. yorumunu silerken TCDD tarafından makinist hakkında idari soruşturma açıldığı duyuruldu. Hemzemin geçitte yaşanan kaza sonrasında 6 kişinin hayatını kaybetmesi ile büyük üzüntü yaşayan kişiler sosyal medyadan makinistin görevinden alınması yönünde paylaşımlarda bulunurken TCDD tarafından konu hakkında yapılacak olan araştırma sonrasında yapılacak açıklama takip edilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@